Mýty o fungování klimatizací

Klimatizace jsou mimořádným vynálezem, který do značné míry usnadňuje člověku život. S jejich fungováním je ovšem spojeno i několik mýtů, jež do značné míry zlidověly, což s sebou někdy může nést až fatální důsledky!

S těmi nejznámějšími se můžete seznámit na následujících řádcích.

Klimatizace není žrout elektřiny!

Domníváte se, že zakoupením a jejím zprovozněním zapříčiníte značný nárůst výdajů za elektřinu? V tom případě jste se právě stali obětí jednoho z nejrozšířenějších mýtů!

Moderní klimatizace jsou opatřeny inteligentními čidly, jež umí rozpoznat, že v místnosti již nejsou nějakou dobu lidé, takže prostředí přestanou upravovat, případně se úplně vypnou ve chvíli, kdy má vzduch požadované hodnoty.

Nachlazení nelze svádět na klimatizaci!

Stěžovali si vám známí, že kvůli domácí klimatizaci onemocněli? Na vině není ona, ale špatné zacházení s ní!

Klimatizace Samsung

Obecně platí pravidlo, že mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl být vyšší rozdíl než 6 °C, v opačném případě se dotyčný sám vystavuje riziku zdravotních problémů.

Ovládání klimatizace není nijak komplikované!

Patříte ke starší generaci a domníváte se, že ovládání klimatizace do domu nebude nic pro vás? Pak vězte, že o vše se jednoduše můžete postarat prostřednictvím dálkového ovladače nebo pomocí dotykového panelu.

Navíc je možné dokonce ji naprogramovat takovým způsobem, že se o ni není třeba starat vůbec. Údržba je pak velmi jednoduchá, když se omezuje jen na občasnou výměnu filtrů, o niž si moderní klimatizace umí samy požádat!

Klimatizace Samsung si zaslouží pozornost

Při samotné koupi se rozhodně nevyplatí zbytečně šetřit. Mezi prověřené značky patří klimatizace do bytu Samsung, které mimo jiné disponují účinnými invertorovými pohony a celou řadou dalších vymožeností, s nimiž se je možné blíže seznámit například u firmy Czech Klima.

Zanechat komentář