Mýty o hliníkových střechách

Nejen mezi laickou veřejností, ale dokonce i mezi stavebníky stále ještě panuje celá řada mýtů o hliníkových střechách.

Cílem následujících řádků je seznámit čtenáře s těmi nejznámějšími a uvést je na pravou míru s oporou ve faktech.

Hliníkové střechy vynikají výdrží i v extrémních podmínkách

Patrně nejrozšířenější je mýtus o tom, že hliníková střecha nemá žádnou výdrž, údajně je křehká a praská. Pravý opak je pravdou!

Hliníkové střechy se totiž vyrábějí z plechu o tloušťce 0,7 mm a z legující přísady hliníku, manganu a hořčíku. Proto fungují dobře i v extrémních podmínkách, jako je Schilthorn, kde se točil klasický James Bond se Seanem Connerym.

Hliníkové střechy netrpí odlupováním barev

O hliníkových střechách se rovněž traduje, že se z nich v průběhu doby odlepuje barva, případně se změní jejich odstín.

Kvalitní plechová střecha je ovšem chráněna dvouvrstvým vypalovaným lakem, jenž je vůči působení UV záření imunní. Z toho důvodu se není nějakých změn nutné obávat nejméně po dobu 40 let!

Hliníkové střechy nejsou hlučné

Setkat se lze rovněž s tvrzením, že je hliníková střecha hlučná. Zde je třeba podotknout, že v porovnání s vláknocementovou střechou či střechou z cihlových tašek představuje hlukový rozdíl 2 až 4 decibely, což lidské ucho sotva postřehne.

Zde záleží spíše na kvalitě nosné střešní konstrukce, která dokáže učinit hlučnou jakoukoli střechu.

Mnohaleté zkušenosti s realizací hliníkových střech má společnost Prefa

Realizací hliníkových střech se v České republice zabývá mimo jiné společnost Prefa, která působí na trhu již od roku 1946, takže se může pochlubit desetiletími bohatých zkušeností.

Společnosti Prefa slouží ke cti i skutečnost, že podporuje české řemeslníky – klempíře, když jim věnuje pozornost již v průběhu jejich učňovských let, školí je a předává jim zakázky.

Zanechat komentář