Nátěry střech

Starší střechu oživíte nátěrem. Nový nátěr můžete aplikovat na jakýkoliv typ střechy – eternitovou, plechovou, alukrytovou, ale i klasické střešní tašky a asfaltové šindele a pásy.
Nátěrovou hmotu vybírejte podle typu krytiny. K dispozici jsou i univerzální typy barev. Nátěry střech jsou nezbytné především na plechových střešních krytinách, které podlehnou snadno korozi. Udržovací nátěry aplikujte na všechny uvedené typy střech. Nátěr střechy provádějte periodicky s ohledem na životnost posledního nátěru.

Jak na nátěry střech

Před renovací je potřeba střechu tlakovou vodou řádně umýt, opravit nebo vyměnit poškozené části střechy. Nezapomeňte také na penetraci. Díky novému nátěru prodloužíme životnost střechy.
Renovace střechy trvá 2-5 dní. Nátěry střech můžete provést svépomoci nebo za pomoci firmy.
Nový nátěr obnoví vzhled střechy i celého domu, zvýší se odolnost střechy proti klimatickým vlivům, proti nejrůznějším mechům a houbám. Střechy lze renovovat i staré sto a více let.

Nátěry střech krok za krokem

  • Nepodceňujte přípravu střechy před samotným nátěrem.
  • Povrch oškrábejte špachtlí nebo ocelovým kartáčem a smirkem. Zbavíte ho tak nánosu starých laků. S úplným odstraněním starého nánosu si můžete pomoci horkovzdušnou pistolí nebo propanbutanového hořáku. Nezapomínejte na veškeré záhyby, klempířské spoje a členitá místa, kde může zatékat voda.
  • Poté povrch zameťte a setřete mokrým hadrem.
  • Po důkladném očištění střechy je možno aplikovat nátěr. S nátěrem začneme na hůře dostupných místech jako jsou různé spoje, poté pokračujeme na velkých plochách. Můžeme použít váleček.

Nátěr rovné střechy na bázi asfaltu za studena

Pro použití asfaltových nátěrových hmot je potřeba dodržovat určité podmínky – dodržení minimální teploty ovzduší a podkladu při aplikaci nátěru. Nátěr nesmí po určitou dobu po jeho provedení zmoknout. Asfaltový lak lze použít pouze na suchý povrch při teplotách nad +3°C. Doba potřebná k řádnému zaschnutí je 24 hodin.
Asfaltovou suspenzi ředitelnou vodou můžete používat na suché podklady při teplotách nad +10°C a nesmí zmoknout do úplného vyschnutí.
Pokud se na střeše tvoří trvalé kaluže vody, naprosto nevhodné je použít Gumoasfalt.

Zanechat komentář