Návrh fasády

Při výběru fasády je důležitý výběr barvy, která dodá domu správný vzhled. Jaký typ fasádní barvy zvolíme závisí zejména na typu použité omítky. Na klasické rodinné domy se používají nejčastěji akrylátové fasádní barvy. Pokud chcete před zakoupením barvy vidět, jak bude váš dům vypadat, můžete si nechat zhotovit návrh fasády.

Návrh fasády

Návrh fasády lze nechat vytvořit za pomoci fotografie vašeho domu. Díky návrhu si můžete vyzkoušet jednotlivé barevné kombinace i materiály či fasádní obklady a vybrat si, co bude vašemu domu slušet nejvíce. Firma zabývající se tvorbou těchto návrhů vám obvykle vytvoří několik možných návrhů dle vašich požadavků a teprve vy si vyberete, jak bude dům vypadat. Návrh fasády je obvykle vytvořen zdarma. Pro návrh fasády je důležité několik faktorů: umístění domu na pozemku, architektura sousedních staveb, barva a materiál ze kterého je střecha, barva oken, oplocení a také vkus obyvatelů domu.

Barvy

Nejkvalitnější barvy jsou silikonové. Skvěle odolají vlhkosti a málo se znečistí. Při výběru dbejte na stálobarevnost a odolnost barev. Nezapomeňte že je dobré fasádu čas od času umýt a zbavit mechů apod. Můžete zvolit také samočistící fasády nebo montované fasádní systémy.

Typy fasád

Zavěšené – jejich provedení spočívá v použití rastrů na které se zavěsí fasáda. Vznikne vzduchová mezera, která efektivně slouží k odvětrávání zdí a zemní vlhkosti. Na rastry se upevní vnější plášť. Můžete si vybrat dřevo, minerální látky, kamenné nebo plastové či skleněné tabule.

Dřevěné fasády

Nejvíce se na ně používá cedr, modřín a finská borovice. Jsou to nejtrvanlivější dřeviny a jsou velmi odolné povětrnostním podmínkám.

Klasické omítky

Před výběrem je vhodné nechat si zhotovit návrh fasády co se týče struktury i barvy omítky.

Rýhovaná – při jejím vyhlazování vytváří rýhovanou strukturu. Zákazník si může zvolit orientaci rýh podle přání.

Zrnitá omítka – vrchní omítka nemá rýhování a po nanesení tvoří zrnitou strukturu s vyšším počtem zrn.

Škrábaná omítka – má zajímavou strukturu a je vhodná k rekonstrukci i na novostavbu. Patří mezi nejoblíbenější.

Zanechat komentář