Nebankovní půjčky pro důchodce

Lidem v důchodu a ve věku nad 75 let banky nerady půjčují. K dispozici jsou proto nebankovní půjčky pro důchodce, jejichž nabídka je sice menší, ale výhodou je zpravidla neomezený věk. Půjčky jsou poskytovány v řádu několika tisíc korun s vyplacením na účet nebo v hotovosti u klienta doma na ruku.

Důchodci nad 65 let jsou poměrně rizikovou skupinou žadatelů o půjčku. Jde o osoby, které vzhledem k věku může trápit zdraví a tak je zde riziko, že se půjčená suma poskytovateli půjčky již nevrátí. Banky mají velice přísné podmínky na posouzení žadatelů. Mnohem volnější podmínky mají nebankovní půjčky.

Nebankovní půjčky pro důchodce bez registru

Některé nebankovní půjčky umožňují půjčit si občanům, kteří nepřesáhnou hranici 75 a 85 let. Málokteré společnosti si dovolí půjčit starším občanům a pokud ano, dělají to tak, aby byly podmínky půjčky výhodné především pro ně. Ideální variantou jsou krátkodobé půjčky.

Nebankovní půjčky pro důchodce jsou bez nahlížení do registru, ale i dokládání příjmu (v tomto případě důchodu), ale i bez nesmyslných poplatků předem. Je mnoho společností poskytujících solidní půjčky i pro důchodce. Splní-li žadatel stanovené podmínky a půjčka je mu schválena, jsou mu peníze okamžitě odeslány na účet nebo poštovní poukázkou. Možností jsou také hotovostní půjčky, které obdržíte na ruku u vás doma. Výhodou je rychlá dostupnost a obchodní zástupce vysvětlí veškeré dotazy žadatele o půjčku.

Tyto nebankovní půjčky jsou neúčelové a je tedy možné je použít na nové vybavení bytu, na opravu spotřebičů, na nový plot či krb na zahradu, ale i na úhradu nečekaných výdajů.

Důchodci musí stejně jako ostatní žadatelé o půjčku splnit tyto podmínky:

  • platný doklad totožnosti
  • trvalý pobyt v ČR
  • nesmí překročit stanovenou hranici věku
  • vlastní účet v bance
  • funkční telefon
  • senior nesmí být v insolvenci
  • žadatel nesmí mít dluh na předchozí půjčce

Nebankovní půjčky pro důchodce ihned

Samotné vyřízení nebankovní půjčky pro důchodce zabere jen pár minut. Výsledek posouzení znáte pár minut poté, co odešlete žádost o půjčku. Rychlé půjčky pro důchodce jsou poskytovány na 30 nebo 45 dní. Splatit půjčku je možné kdykoliv předčasně. Naopak prodloužení půjčky je možné pouze za poplatek. Při hledání vhodné půjčky by vás měla zajímat výše úroků, celková cena za půjčku, tedy sazba RPSN a datum splátky. Využít lze i první půjčku zdarma pro nové zákazníky a to až do 9 000 Kč.

Vybrali jste si správnou půjčku pro důchodce? Pak stačí vyplnit jednoduchý formulář, který zvládne vyplnit i žadatel, který s počítačem neumí příliš zacházet. V případě, že nevíte, jak si půjčku sjednat, pomohou vám i na zákaznické lince, která je v mnoha případech zdarma.

Zanechat komentář