Oheň v domě – znovuobjevená tradice

Mít v bytě krb nebo kachlovou pícku se, od dob nástupu centrálního vytápění, považovalo za jistý druh luxusu, který dodával obytnému prostoru určitou přidanou hodnotu – atmosféru pohody, útulnosti a nostalgické romantiky.

Pokud i vás láká představa zajistit si ve svém domě, na chalupě nebo i v bytě ohniště, při kterém byste si mohli vychutnávat pohodu vašeho rodinného hnízda a sledovat přitom plápolající plameny ohně, vězte, že dnes to už nemusí být pouze luxusní doplněk, ale plně funkční a mimořádně efektivní řešení vytápění. To co na pohled vypadá jako krbová vložka či kachlová kamna s okénkem, může být ve skutečnosti plnohodnotný interiérový kotel, který lze napojit na centrální vytápění a zároveň využít k ohřevu teplé užitkové vody. Moderní interiérový kotel na tuhá paliva nyní díky vyspělé technologii umožňuje mimořádně efektivní a rovnoměrné spalování kusového dřeva s účinností až 87%. Není třeba se přitom obávat ani diskomfortu z důvodu potřeby přikládat palivo. Tento úkon stačí udělat cca jednou za 12 hodin. Technologie řízeného přívodu vzduchu totiž udržuje interiérový kotel v optimální teplotě nutné k dlouhému hoření. K minimalizaci tepelných ztrát přispívá i samotná skutečnost, že topné těleso se nachází přímo v obytné místnosti. Přes jeho tělo uniká do prostoru 7 až 12% tepelné energie a to velmi příjemným sálavým způsobem, který přispívá k pocitu pohody.

krb_1

Za nároky současné doby nezaostává ani designové provedení interiérových kotlů, které jsou v nabídce v různých verzích a barevných provedeních. Vhodný variantu je možné najít pro klasické, rustikální, ale i moderní interiéry. Kotlíky mají systém oplachu skla, který pomocí předehřátého vzduchu a velmi čistého spalování dokáže udržet sklo čisté. Obavy nemusejí mít ani ti, kteří k takovým přírodním živlem jakým je oheň, nemají přílišnou důvěru. Samozřejmostí je vestavěný dochlazovací výměník, který chrání kotel proti přetopení a další prvky zvyšující komfort a bezpečnost obsluhy, jako je automatické čištění výměníku či speciální pohyblivý rošt.

Interiérové ​​kotle se vyrábějí i ve variantě se zadním přikládáním. Kotel je v takovém případě možné obsluhovat iz jiné místnosti, čímž odpadá nutnost manipulace s palivem a popelem v obytné místnosti. Interiérový kotel na kusové dřevo lze použít jako samostatný zdroj tepla, nebo jako doplněk k již existujícímu plynovému nebo elektrickému kotli. Dokáže přitom ušetřit až 50% provozních nákladů za topnou sezónu. Lokální dostupný zdroj paliva zároveň zaručuje jistou dávku nezávislosti na plynu, jehož cena neustále roste a jeho dodávka může být ovlivněna různými politickými a hospodářskými vlivy

Zanechat komentář