Opravy a servis dveří a plastových oken svěřte odborníkům

Existuje celá řada menších, ale i větších problémů, které se při používání oken mohou postupem času vyskytnout. Příznivé však je, že většinu z nich je možné odstranit, a při dobré péči o plastová okna a dveře jim dokonce i předejít. Existují však odborné servisy, které se specializují na opravy oken od jakéhokoliv výrobce, jsou vybaveny množstvím náhradních dílů a především znalostí v oblasti údržby a oprav oken a dveří.

Proč udržovat plastová okna?

Tak, jako každý jiný technický produkt, i okna podléhají několika nepříznivým vlivům, např. vysušení či znehodnocení těsnění, dynamickému tlaku z přirozených pohybů budov, termodynamickému tlaku či obyčejnému stárnutí. Tyto nepříznivé jevy se dají podobně jako např. u aut efektivně rušit správnou péčí.

Plastové okno netěsní

Na vině může být opotřebované gumové těsnění. Jeho výměna je v rukou odborníků velmi rychlou záležitostí. Nebo postačí zvýšit přítlak okna, a tak spolehlivě odstranit profukování. Pokud znáte konstrukci okna, dokážete zvýšit přítlak kování, i přítlak samotných křídel v pantech. Vždy je však dobré si značit, do které strany jste přitahovali, nebo naopak, odtahovali, aby nedošlo k úplnému “rozladění” okna. Pokud si na to netroufáte svépomocí, tento problém dokáže servisní technik opravit na počkání.

Plastové okno se nedá zavřít

Pokud okno nejde zavřít, v žádném případě nepoužívejte sílu, mohlo by dojít k nenávratnému poškození. Problémů může být hned několik. Zatímco některé odstraníte svépomocí, na jiné budete potřebovat služby servisu:

  • V rámu a mechanismech kování uvízly hrubší mechanické nečistoty, které brání zavření
  • Vyskytla se závada kování
  • Absence pravidelného servisu, jako např. promazávání a nastavení pantů
  • Došlo k postupné tvarové deformaci rámu nebo okenních křídel

Servis a údržba plastových oken a dveří

Okna Minks poskytují servis plastových oken a dveří všech typů předevšim v oblasti Pelhřimov, Humpolec, Světlá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou. Probíhá to následovně, technik na místě vyhodnotí stav a navrhne úpravy či opravy dveří jako například: výměna izolačních a bezpečnostních skel, promazání a výměna těsnění, odstranění mechanických závad na oknech, nastavení, odstranění profukování a rosení oken a dveří, oprava a výměna částí kování a mnohé jiné. Zajišťují také kompletní dodávky, když je třeba vyměnit celé okno nebe dveře. Vice na www.oknaminks.cz

Zanechat komentář