Osvěžení po kapkách

Horké letní dny jsou za dveřmi a ne každý má to štěstí užívat si zaslouženou dovolenou u moře, rybníka, nebo u řeky. Většina z nás neunikne svým povinnostem na dlouho a podstatnou část léta tráví v běžném pracovním procesu. Nejen po dlouhé a úmorné cestě z práce domů (kdo by neznal dusno rozpálených ulic a dopravních prostředků), ale také po sportovním výkonu, procházce se psem nebo práci na zahradě je vítáno příjemné a rychlé osvěžení, efektivní očista, kterou neztrácíme mnoho času, ale přece dokonale splní svůj účel.

A právě sprchový kout je synonymem výše zmíněného. Vynachválit si ho nemohou ani osoby se sníženou pohyblivostí, pro které by koupel ve vaně byl obtížně zvládnutelnou procedurou. A že se vůbec nejedná (oproti klasickému koupeli) o řešení méněcenné, to potvrzuje i zájem veřejnosti a fakt, že se v moderních koupelnách sprchový kout stále častěji vyskytuje vedle klasické vany, nebo ji dokonce nahrazuje úplně. A není čemu se divit, výrobci nabízejí velkou variabilitu tvarů, materiálů, povrchových úprav i vybavení. Obdélníky, čtverce a čtvrtkruhy patří stále k nejoblíbenějším tvarům, což je do jisté míry dáno i dispozicí koupelen – sprchu většinou umisťujeme do rohu. Výjimkou není ale ani tvar pětiúhelníku či kruhu.

U kvalitních značkek jsou samozřejmostí zástěny s bezpečnostním sklem, vybírat lze z variant pevných, výkyvných, shrnovacích nebo zasunovacích – v závislosti na přání investora a prostorových možnostech. Protišpinivá úprava povrchu je samozřejmostí, stejně jako protiskluzová úprava sprchové vaničky. V hlubším provedení sprchové vaničky je možné si vychutnat koupel chodidel, do většiny sprchových koutů je možné také doobjednat sklopné sedadlo. Novodobým trendem je instalace sprchových zástěn přímo na dlažbu – bez použití sprchové vaničky, případně s vaničkou plochou. V takovém případě instalace vyžaduje odtok v podlaze a kvalitní zástěnu s dobrým těsněním, nabízí však téměř nelimitované možnosti tvarů a velikosti sprchovacího prostoru.

Zanechat komentář