Otevřeno – zavřeno

O funkcí a nezastupitelnosti interiérových dveří není možné polemizovat. I při maximálním otevřenosti prostoru a propojení jednotlivých funkčních zón bytu se najdou místnosti, které je zkrátka třeba oddělit – ať už z provozních nebo estetických důvodů.

Dveře brání nechtěnému průvanu a zbytečným tepelným ztrátám (mezi vstupní částí domu a obytným prostorem), chrání před nechtěným hlukem -například mezi velmi využívanou komunikační částí domu (chodbou) a oddychovou zónou, zabraňují šíření nežádoucích vůní a pachů (třeba při vaření z kuchyně) a v neposlední řadě také zajišťují potřebné soukromí (to v ložnici, koupelnách a toaletách). Pro někoho z nás je jejich přítomnost v interiéru vítaná, pro jiného do značné míry provoz omezují.

Pro ty z nás, kteří se nechtějí vzdát jejich “fyzických” funkcí, ale i přesto však touží po otevřeném prostoru, prosvětleném a po maximálním přehledu celým bytem, ​​jsou tím pravým řešením dveře celoskleněné. Když se obrátíme s takovým požadavkem na odborníky a dočkáme se kvalitní instalace – obohatíme interiér o výrazný designový prvek, který bude navíc bezchybně sloužit. Díky moderním technologiím opracování skla si můžeme vybírat z mnoha variant a designů. Celoskleněné dveře mohou být otočné, výkyvné i posuvné – zcela čiré a průhledné, nebo naopak jen průsvitné, jejich povrch může být zdoben řadou ornamentů a vzorů, stejně jako mohou být v různobarevném provedení. S výběrem toho nejvhodnějšího typu ochotně poradí přímo výrobci, případně realizační firma. Výběr vhodného designu závisí už čistě na nás, eventuálně ho můžeme konzultovat s bytovým architektem.

Zanechat komentář