Perský koberec zkrášlí váš interiér!

Přemýšlíte o tom, jakým způsobem by ještě bylo možné oživit vaši domácnost, kancelář nebo prodejnu? Jednu z možností bezesporu představuje perský koberec!

Ten dnes patří mezi cenné a vyhledávané zboží. Na následujících řádcích se vám dostane cenných rad, jak se při jeho koupi nenachytat!

Při koupi perského koberce vyžadujte certifikát a zaměřte se na počet uzlíků

Perské koberce se totiž dnes na trhu objevují čím dál častěji, rozhodně ne všechny jsou ale takovými, za jaké se vydávají. Protože pravé perské koberce stojí nezanedbatelné finanční částky, je třeba udělat maximum pro to, abyste nebyli ošizeni.

Při nákupu je nutné v první řadě dbát na to, abyste spolu s kobercem získali i certifikát pravosti země původu. Perské koberce bývají vázány z ovčí vlny a využívá se na nich takzvaných perských uzlů.

Platí přitom přímá úměra: „Čím více těchto asymetrických uzlíků, tím kvalitnější koberec!“ Kvalitní perské koberce mají více než 1000 uzlíků na 100 centimetrů čtverečních.

Pravé perské koberce mají vrchní vzor viditelný i zespodu

Kvalitní perské koberce, které se zhotovují hlavně v Íránu, musí být ručně vázané. Oproti strojově vyráběným padělkům, se liší hlavně tím, že je vrchní vzor dobře viditelný i na spodní straně koberce.

Nelze se divit, že zatímco strojově vyráběný koberec je hotový za několik minut, ručně zhotovované perské koberce čekají na své dokončení několik měsíců.

Buchara.cz má na trhu s perskými koberci dlouhou tradici

Při koupi perského koberce je ideální obrátit se na prověřeného výrobce, jenž se může pochlubit dlouhou tradicí prodeje těchto koberců na českém trhu. Mezi takové jistě patří http://www.buchara.cz/.

V nabídce tohoto obchodu se nachází klasické orientální kusové koberce, ale i moderní koberce, běhouny, tkané koberce a celá řada dalších druhů.

Jestliže se nemůžete rozhodnout, jaký koberec by byl ideální do vašeho interiéru, kompetentní zaměstnanci společnosti vám na základě vámi zaslaných fotografií ochotně s tímto dilematem poradí!

Zanechat komentář