Plánujete rekonstrukci? Jsou i jiné možnosti než klasická hypotéka

Máte v plánu zvelebit si své bydlení, ale nemáte dostatek našetřených finančních prostředků? Mnoho lidí velmi často napadne možnost financovat vše pomocí hypotéky. Ta sice může být jednou z variant, když se hledá půjčka na rekonstrukci, ale zároveň je třeba dodat, že existují i jiné možnosti. Podívejte se s společně s námi na to, jaké to jsou.

Ne vždy je třeba ručit

Hypotéka je typická tím, že může nabídnout vyšší sumy peněz, ale zároveň je nutné se něčím zaručit. A to může být pro mnoho lidí poměrně velký problém. Jako alternativa může velmi dobře vycházet klasický úvěr bez zajištění. Díky němu si lze požádat o potřebné finance bez toho, aby byla nutná zástava nemovitosti. Tedy zástava vašeho domu, popřípadě vašeho bytu.

Nezapomínejme také na to, že kromě ručení nemovitostí může u některých úvěrů vstupovat do hry třetí osoba, která se za žadatele takzvaně zaručí. Ani to nemusí být mnohým úplně příjemné. Proto dodejme, že existuje i úvěr na bydlení bez ručitele. Žádost tak podává konkrétní osoba bez nutnosti toho, aby byl součástí smlouvy i někdo jiný, kdo na sebe bude brát případná rizika.

Šetřit

Jde to i rychleji

Hypotéka má velkou nevýhodu také v tom, že je velmi často nutné počítat s delší dobou na vyřízení. Ani to není pro mnohé ideální stav, a proto se hledá alternativa. Takovou může být třeba rychloúvěr na rekonstrukci od Modré Pyramidy, která je také poměrně zajímavým poskytovatelem finančních prostředků.

Když hledáte výhodnost

Ano, hypotéky jsou dlouhodobě nejvýhodnějšími půjčkami. Rozhodně ale nejsou tím jediným, co je na úvěrovém trhu výhodné. Může to být i půjčka na bydlení od zmíněné Modré pyramidy. Určitě jde o jednu z dobrých cest, pokud hledáte klasický úvěrový produkt a ne například dotace na bydlení a rekonstrukci, které dnes nabízí náš stát. I když se mohou zdát výhodné, je třeba dodat, že nejsou pro každého a je nutné splnit řadu podmínek.

Zanechat komentář