Plexisklo je využitelné v celé řadě různých odvětví

Zamysleli jste se někdy nad tím, v kolika různých oborech se plexisklo využívá? Možná byste byli překvapeni!

Neobejde se bez něho vojenská technika, kryty přístrojů, kancelářské potřeby, optické čočky, ale své využití má i v zubní protetice.

Přednosti plexiskla oproti tabulkovému sklu

V porovnání s tabulkovým sklem má plexisklo celou řadu předností. Na jednom z prvních míst je samozřejmě nutné zmínit nižší výrobní náklady, ale to rozhodně není jediný důvod jeho obliby.

Pro plexisklo hovoří rovněž jeho nižší hmotnost a jednoduché mechanické opracování. Je i zhruba šestkrát odolnější vůči nárazům než běžné sklo. Domácnosti s malými dětmi pak ocení, že plexisklo netvoří ostré střepy, čímž se minimalizuje riziko možného zranění.

Není nijak komplikované na údržbu a může se pochlubit i značnou odolností k povětrnostním a klimatickým podmínkám. Typickým znakem poctivého plexiskla je tvrdý a lesklý povrch bez pórů.

Řezání plexiskla na míru zvládá AZ Plastik do několika minut

Řezání plexiskla provádějí obvykle specializované firmy, jež k němu využívají formátovací pily rozličných velikostí. Díky tomu není problémem řezat plexisklo na míru, a to třeba až do rozměru tabule materiálu 3050 × 2050 mm.

Ždánická společnost AZ Plastik, do jejíž náplně činnosti patří především prodej plexiskla, dokáže řezat plexisklo na požadované rozměry do několika minut.

Různé způsoby ohýbání plexiskla

Ohýbání plexiskla je možné lokálně nebo celoplošně. K lokálnímu ohýbání postačí místní zahřátí materiálu a zlomení na požadovaný úhel. Naopak k docílení většího oblouku je nezbytné víceplošné nahřívání a tvarování podle prvku, který oblouku propůjčí svoji velikost a tvar.

Nejsložitější druh ohýbání pak představuje celoplošné ohřátí v žíhací peci. Tímto způsobem se běžně tvarují velké oblouky typu prohnutých přístřešků nebo výplně zábradlí.

Zanechat komentář