Ploché střechy

Přemýšlíte nad stavbou rodinného domu, ale zastavili jste se u otázky, jakou si vybrat střechu? Výběr střechy pro rodinný dům je nezbytnou součástí a rozhodně byste nad ní neměli mávnout rukou. Pokud tento proces urychlíte, mohou vás opravy v budoucnu stát nemalé finanční prostředky. V tomto článku si budete moct přečíst základní informace o tom, co to jsou ploché střechy a jaké je jejich rozdělení.

Co jsou to ploché střechy?

Jestliže už jste o plochých střechách slyšeli a jste naklonění pro tuto možnost, pak nejspíš víte, že se jedná o střechy, které mají nižší sklon než 5°. Kromě toho jsou ploché střechy vybaveny povlakovými krytinami. Dnes jsou u rodinných domů a větších objektů využívány relativně často. Pro jakou variantu se však v konečném důsledku rozhodnete závisí čistě jen na vás.

Ještě před tím, než se vrhneme na celkové rozdělení, je potřeba si přiblížit samotné krytiny. Ty se taktéž rozdělují, a to do dvou hlavních skupin. V té první jsou tzv. asfaltové krytiny. Jestliže už teď jste měli s výběrem problémy, jejich rozdělení vám situaci neulehčí. Do druhé skupiny následně patří fóliové krytiny. Nevybírejte podle názvu, vždy se soustřeďte na to, v jakých podmínkách bude rodinný dům stát. Bude se v jeho okolí měnit venkovní počasí nebo plánujete stavbu rodinného domu v horách? Jaké jsou tam celkové podmínky pro údržbu a opravy? To vše může hrát velkou roli při výběru krytiny.

Další rozdělení

Dále se ploché střechy rozdělují podle jednoplášťových, dvouplášťových a více plášťových. Tím zdaleka nekončíme. Střechy jsou obrovským oborem, který téměř nenabírá konce. Střechy se dají rozdělit i podle odvodňování. Tady nalezneme kategorie spádových a nespadových prvků. V neposlední řadě se střechy mohou rozdělovat také podle technologické výroby.

Jak sami můžete vidět, bez odborné pomoci to s největší pravděpodobností nezvládnete. Pokud už však máte jasno v tom, že si chcete postavit rodinný dům s plochou střechou, stačí už se jen rozhodnout, jaké konkrétně dáte přednost.

Zanechat komentář