Podívejte se na 4 výhody tepelných čerpadel. Které klady jsou ty hlavní?

O tepelných čerpadlech se dnes smluví stále více. A jejich popularita stoupá. Je to dáno především celou řadou předností, které toto řešení má. Jaké jsou ty hlavní? Na to se podíváme společně. Tyto informace vám pomohou s rozhodnutím, pokud stále váháte.

Vybírat lze z celé řady typů

Nemáme na mysli jenom různorodé výkony, na které se hledí podle toho, pro jaký objekt jsou vhodné. Zapomínat nelze ani na jejich provedení které souvisí s tím, jak využívají energii. Poměrně známým modelem je tepelné čerpadlo vzduch/voda. Jde o variantu nejpopulárnější. Dále však lze zvolit i variantu země/voda, popřípadě i také existující voda/voda.

Tepelné čerpadlo se vyplatí

Dalším kladem je ekonomika samotného provozu. Unikátem je především fakt, že toto zařízení dokáže brát mnoho energie z okolního prostředí. Tedy například ze vzduchu, ale i země nebo z vody. K této energii, která je zcela zdarma se přidá už jenom elektřina a „tepelko“ nabídne výkon, který je potřeba. A právě tento princip se pohybuje na celkové ekonomičnosti provozu. Kromě toho zaujme také dnes velmi důležitá ekologie provozu čerpadla.

Není vhodné jenom k vytápění

Klasická tepelná čerpadla se využívají především na vytápění objektů. Jednoduše a levně ohřejí vodu v topném systému. To ale není jediná možnost jejich využití. Umí také ohřívat vodu na běžnou domácí hygienu, stejně jako je možné využít princip ochlazování vody, které se hodí hlavně v létě pro udržení příjemné teploty i během tropických dní.

Zaujme příznivou cenou

Doba, kdy byla tepelná čerpadla cenově nedostupná, je dávno pryč. V dnešní době zaujmou svými příznivými cenami. Když k tomu přidáme onu úsporu spojenou s minimální spotřebou energii, jde o investici, která se velmi brzy vrátí. Jakmile se čerpadlo zaplatí, nastává období, kdy lze každý rok ušetřit nemalou částku, a to v porovnání s jiným řešením vytápění.

Zanechat komentář