Pojďme společně nahlédnout do světa stínící techniky

Žaluzie, závěsy nebo okenní rolety jsou dnes součástí snad každé domácnosti. Pomáhají nastavit a plynule regulovat světlo v místnosti, v horkých dnech brání přehřátí interiéru a také spolehlivě zabrání pohledům zvědavých sousedů. Jsou to právě stínící systémy, jež umí vytvořit “onen příjemný pocit soukromí”. Díky kvalitním materiálům se dnes také žaluzie a závěsy stávají významným designovým prvkem, který dotváří celkovou atmosféru interiéru.

Horizontální žaluzie patří k nejběžnějším druhům stínící techniky

Horizontální interiérové žaluzie jsou velmi oblíbené, účinné a umožňují plynulou regulaci světla v místnosti. Jsou schopny rychle reagovat na potřeby změnit osvětlení a vždy vytvoří to “správné světlo”. Žaluzie se hodí jak na plastová, dřevěná i hliníková okna, tak i na všechny typy oken s izolačním dvojsklem, lze je snadno namontovat i na střešní okna. Stačí jen vybrat ten správný typ.

Svítící tecnnika

Žaluzie se s oblibou montují i mezi skla do šroubovaných oken. Horizontální žaluzie se snadno ovládají kovovou tyčkou, kterou si nastavíte úhel stínících lamel, ty bývají nejčastěji z hliníku, dřeva, ale i z bambusu, a šňůrkou, jež umožňuje lamely vytáhnout vzhůru.

Horizontální žaluzie existují i exteriérové. Instalují se vně domu a velmi dobře se vypořádají v horkých letních dnech s přehříváním místností. Mechanismus žaluzií je ukrytý v horním profilu, kde je chráněn před povětrnostními vlivy.

Vertikální žaluzie dávají průchod fantazii

Další velmi oblíbenou variantou žaluzií, jež umí zastínit i velké interiérové plochy, jsou vertikální žaluzie s lamelami o náklonu až 180°. Vertikální žaluzie jsou velmi dekorativní a tkaniny, které se používají na jejich výrobu, se přímo nabízejí k experimentům. Je možné zvolit tkaninu z přírodních materiálů, se vzory nebo i s vyobrazenou fotografií. Záleží jen a jen na vás a vaší fantazii. Lamely, aby byly dobře napnuté, jsou ve své dolní části opatřeny závažím.

Interiérové žaluzie

Vše, o čem jsme dosud hovořili, je léty prověřená klasika. Český trh však nabízí i skutečné novinky. Společnost K-system, která od roku 1991 patří k nejprogresivnějším výrobcům stínící techniky u nás, dodává od prestižní firmy Somfy motorizované kolejnice pro závěsy a záclony. Provedení, včetně ovládání je velice komfortní. Závěsy je možné posouvat automaticky, a to nejen pomocí stěnového nebo dálkového ovladače, ale i pouhým popotažením za látku. Lze je zatahovat na jednu stranu nebo ze středu na bok. Ve spojení s dobrou láhví červeného, působivé a vskutku neodolatelné řešení.

V nabídce společnosti K-systém najdete vedle technologických novinek i kompletní nabídku kvalitní stínící techniky; interiérové horizontální i vertikální žaluzie, exteriérové žaluzie, rolety, ale i sítě proti hmyzu.

Zanechat komentář