Pokládka nové podlahy v interiéru – Vlastními silami nebo s pomocí odborníka?

Podlahy jsou nezbytností pro každý interiér. Vždy by měly být v naprosto perfektním stavu, protože jedině tak mohou dokonale sloužit a navíc vypadat dlouhodobě elegantně. Ať už se chystáte na výměnu podlah ve stávající interiéru nebo na realizaci podlah nových v novostavbě, vždy byste měli pečlivě zvažovat, zda zvládnete práce vlastními silami nebo jestli si pozvete odborníky.

Záleží na druhu podlahy

Obecně nelze říci, zda má být pokládka podlah realizována odborníky, nebo jestli tuto činnost zvládnete vlastními silami. U specialistů je samozřejmě zaručeno odborné provedení prací a máte jistotu kvality. Vždy ale záleží na konkrétních druzích podlahy. Některé druhy pro realizaci potřebují speciální nářadí a odborné znalosti. Jiné zase jen smysl pro přesnost a šikovnost.

stavebni-servis.eu_podlahari-podlaharstvi_eu_01

Plovoucí podlahy a koberce klidně vlastními silami

Za pokládky podlah, které lze zvládnout svépomocí, se považují například pokládky plovoucích podlah a pokládka koberců. Pro pokládku obou druhů není zapotřebí žádné odborné vybavení, ale jen nářadí, které by mělo být součástí výbavy každého kutila. Stačí jen výše zmíněná přesnost a zručnost. U obou druhů jsou ale kladeny vysoké nároky na připravenost a kvalitu podkladové vrstvy pod podlahou. I u těchto podlahových krytin a také u jejich pokládky jsou ovšem rizika, která je třeba znát. V obou oblastech byste měli mít alespoň nějaké zkušenosti s realizací. Pokud je nemáte, svěřte raději i tyto práce odborníkům.

stavebni-servis.eu_podlahari-podlaharstvi_eu_02

Máte starší dřevěnou podlahu? Tak jí nemusíte vyhazovat!

Velkou výhodu mají majitelé bytů a domů s pravými dřevěnými podlahami. Dřevěné podlahy jsou totiž jediným druhem podlahových krytin, který při opotřebení není nutné měnit, ale mohou být renovovány. Renovace podlah je už opravdu specializovaným odvětvím, do kterého byste se neměli pouštět sami. K této činnosti je zapotřebí specializované vybavení, odborné znalosti a také zkušenosti. Jak renovace probíhá, se můžete přesvědčit například v tomto článku.

 

Zanechat komentář