Potřebujete rekonstruovat byt v Praze?

Potřebujete rekonstruovat byt v Praze?

Bydlíte ve starším pražském bytě a jeho vybavení už zdaleka nevyhovuje nejen současným trendům moderního bydlení, ale ani vašim požadavkům? Naučili jste se dělat různé kompromisy, abyste v bytě mohli být, ale už samotné bytí připomíná spíše přežívání a ne plnohodnotný život? V takovém případě neváhejte a pusťte se do rekonstrukce bydlení. Uvidíte, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat. V zásadě existují dvě možnosti, jak rekonstrukci provádět. Obě si nyní představíme…

  1. Postupná rekonstrukce jednotlivých místností

Protože stáří všech místností v bytě je stejné, je ideální volbou v procesu rekonstrukce opravit a upravit všechny. První možností je postupná rekonstrukce jednotlivých místností. Ta má své výhody i nevýhody. Výhoda je, že byt je obyvatelný i v průběhu realizace jednotlivých činností, ovšem jeho provoz je mírně omezen. Nepotřebujete také tak velkou finanční částku, jak při kompletní rekonstrukci celého bytu. Další místnost se zrekonstruuje, až na ní budou finance. Nejprve se tak mohou udělat některé důležitější rekonstrukce, jako jsou rekonstrukce bytového jádra nebo kuchyně a až poté místnosti další. Celý proces omezení využívání bytu, se však při postupných rekonstrukcích, stále vrací.

01

  1. Celková rekonstrukce bytu najednou

Další možností je celková rekonstrukce interiéru, tedy oprava všech jeho částí najednou. V takovém případě je byt logicky neobyvatelný. Když je vše hotovo, máte na několik let klid a pokoj od všech rekonstrukcí. Na vás zbudou jen kosmetické úpravy designu interiéru. Stále častější volbou u mnoha vlastníků pražských bytů jsou rekonstrukce na klíč, kdy se o vše postará stavební firma a vy přijdete do zcela nového bydlení.

02

Využijte zkušenosti a kvalitu profesionálů

Mějte na paměti, že rekonstrukce bytů, ať už jen některých částí nebo komplexní rekonstrukce jsou odbornou stavební činností. Pokud nemáte zkušenosti a profesionální vybavení, přenechejte tyto práce raději profesionálům. Na rekonstrukce bytu Praha se specializuje hned několik firem. Doporučujeme však vybírat na základě kvalit a zkušeností. Mezi prověřené specialisty v tomto oboru se řadí například společnost FIX Servis s.r.o.

Zanechat komentář