Potřebujete zkontrolovat probíhající stavbu? Ze vzduchu to jde nejlépe!

Jedno známé rčení říká: „důvěřuj, ale prověřuj“. Nikde neplatí více než v segmentu stavebnictví, kde je mnohdy nutností pravidelná kontrola toho, zda vše postupuje podle plánu. Zatímco interiér stavby i její blízké okolí prozkoumáte snadno, horší může být situace, kdy chcete vše zkontrolovat také z výšky. I tady existuje řešení.

Ideální volbou je letecký monitoring

O co se jedná? O využití speciálních dronů, které se vznesou na stavbu a tu fotografují, popřípadě dochází k natáčení videa. Obojí ve velmi kvalitním rozlišení, díky čemuž rozhodně neunikne žádný detail. Tento unikátní letecký monitoring umožní zkontrolovat stavbu i z ptačí perspektivy. I to vám pomůže jednoduše a rychle zjistit, zda vše probíhá podle plánu a v souladu se specifikací zakázky.

Jak na to? Doporučujeme specializovanou firmu

Měli jste v plánu zakoupit si dron a vše realizovat sami? Není to moc dobrá cesta. Levné drony nejsou kvalitní, ty špičkové zase mohou být finančně nedostupné. Dále nelze pominout ani legislativu spojenou s létáním v určitých oblastech. Proto by měla být zvolena profesionální firma. Jednou z takových je společnost WINGS CZ s.r.o., jejíž prezentaci najdete na adrese www.letecke-prace.eu. Zde zjistíte, že letecká kontrola budov není jedinou oblastí činnosti této společnosti. Specializuje se například i na:

  • mapování,
  • tvorbu prezentačních fotografií a videí,
  • vytváření modelů terénu.

Výhody využití dronu jsou zřejmé

Proč právě dron? Jelikož může létat téměř kdekoliv, a vy tak zmapujete i část stavby, kam běžné oko nedohlédne. Dále je to i rychlost, s jakou je ve vzduchu a na místě, které chcete zkontrolovat. Kontrola budov s použitím dromů vychází i velmi dobře po finanční stránce. Zde navíc přihlédněte k tomu, že případné nedostatky odhalíte včas, což vám nemalé náklady ušetří i v budoucnu.

Zanechat komentář