Pracovní oděvy a jejich funkce

Věděli jste, že na otázku, jaká je hlavní funkce pracovních oděvů, existují dvě takřka rovnocenné odpovědi?

Pracovní oděvy mají nejen funkci ochrannou, ale současně i reprezentativní. Existují důvěryhodné výzkumy, které ukazují na to, že řadě zákazníků se vybaví konkrétní společnost podle pracovních oděvů jejích zaměstnanců.

Nejrozšířenější druhy pracovních oděvů

Obecně se rozlišuje mezi běžnými, jednorázovými, zateplenými pracovními oděvy a oděvy se specifickými vlastnostmi.

K běžným pracovním oděvům patří typické montérky, jež si lze dnes pořídit v celé řadě variant, přičemž oblíbené jsou především ty, které mají zesílenou vrstvu v oblasti kolen a loktů, čímž se brání nadbytečnému opotřebení těchto míst.

Pracovní oděvy

Jednorázové pracovní oděvy Engelbert Strauss najdou své využití hlavně v oblastech, kde je kladen důraz na hygienu, případně tu hrozí nebezpečí kontaminace.

Zateplené pracovní oděvy nosí zaměstnanci, kteří se při své práci pohybují v chladnějších prostorech. Výhodou je, když je izolační vrstva v oděvu již přímo zabudovaná, protože vrstvení oblečení může značně limitovat pracovníky v jejich pohyblivosti.

K pracovním oděvům se specifickými vlastnostmi patří ty, jež jsou v nějakém ohledu vylepšené. Typickým příkladem jsou oděvy s vysokou viditelností, s nimiž se lze setkat na silnicích nebo stavbách.

V nabídkách společností, jež nabízejí pracovní oblečení, se však objevují i nehořlavé pracovní oděvy, ale také oděvy kyselinovzdorné, antistatické nebo protipořezové.

Kvalitní pracovní obuv minimalizuje riziko možného zranění

Každý pracovník by měl mít i kvalitní pracovní obuv, jež by neměla postrádat některé bezpečnostní prvky.

Ve strojírenských provozech a na stavbách je nutností obuv, jež disponuje pevnou kovovou špicí. Díky tomu je každý pád těžkého tělesa na nohu ztlumen, čímž se zmenšuje možnost případného zranění. Pevnou konstrukci garantuje useň z pevných a nehořlavých materiálů.

Zanechat komentář