Pracujete na stavbě? Poradíme vám, které oblečení je pro vás nezbytné

Pracovní oblečení slouží především jako preventivní ochrana při práci, která může být, zejména na venkovní stavbě, dosti riziková. Hlavní funkcí oděvu je nejen ochrana proti ušpinění, ale i proti změnám počasí a proti úrazu. Bez kterého oblečení se neobejdete?

Z hlediska bezpečnosti práce musíte na hlavě nosit helmu, na nohou pracovní boty s vyztuženou špičkou, na rukou rukavice a oblečení by mělo obsahovat reflexní prvky. Kromě těchto faktorů se v oblečení musíte cítit příjemně a nesmí vás omezovat v práci.

Pohodlné montérky

Montérky jsou základem šatníku. Záleží jen na vás, zda dáte přednost provedení do pasu nebo zvolíte montérky s laclem. V zimě oceníte zateplené kalhoty, které zahřejí, ale přitom dobře odvádí vlhkost. V létě můžete sáhnout po montérkových šortkách. Každé provedení má zesílený materiál u kolen a v zadní části, takže nedochází k jejich prodření.

Reflexní prvky

Pokud se při práci pohybujete venku, je nezbytné, abyste byli dobře vidět. Proto se neobejdete bez výstražného oblečení s reflexními prvky. V tomto provedení seženete trička, kalhoty, bundy, mikiny, vesty i čepice. Zvolte tedy takovou formu oděvu, ve které se vám bude pracovat nejlépe. Ideálním řešením je, aby bezpečnostním prvkem byla označena každá vrstva oblečení.

Odolné pracovní boty

Při pohybu na lešení je důležitá dobrá stabilita. K tomu vám dopomohou kotníkové boty, ve kterých se budete cítit jistě i na nestabilním a nerovném povrchu. Vyšší provedení boty poskytne dostatečnou oporu kotníkům v případě, že uklouznete nebo spadnete. Boty musí mít tužinku, měly by být odolné proti propíchnutí a mít anatomicky tvarovanou stélku.

Bez přilby ani krok

Poranění hlavy patří k nejnebezpečnějším úrazům, a proto byste měli dělat všechno proto, abyste se mu vyhnuli. Nošení přilby na hlavě je na stavbě nutností. Správná helma by měla být opatřena stahovacími pásky pro přizpůsobení velikosti obvodu vaší hlavy a odvětráváním. Při práci se nesmí hýbat a omezovat vás.

Práce na stavbě je fyzicky náročná a nebezpečná. Proto je nutné podniknout veškerá opatření, která ochrání vaše zdraví a práci vám co nejvíce zpříjemní.

Zanechat komentář