Praktické rady při výběru interiérových dveří

Jaký typ, materiál či barvu zvolit? Při výběru interiérových dveří může vzniknout celá řada otázek, na které bychom rádi znali odpověď.

Je známo, že interiérové dveře výrazně zkrášlují celkový vzhled a styl celého bydlení. Jejich výběr by tedy neměl být rozhodně podceňován.

V tomto článku si proto řekneme praktické rady, jež by nám měly s výběrem výrazně pomoci.

Výplň a povrch dveří

Vnitřní dveře se obvykle vyskytují ve dvou základních typech – plné či prosklené. Zde bude záležet především na účelu místnosti, kde mají být umístěny. Je třeba zvážit základní pravidla, jako je soukromí (plné) nebo naopak kde potřebujete více světla (prosklené).

A co povrch?

Povrch dveří by se měl vybírat v závislosti na intenzitě používání neboli provozu. Například foliovanou vrstvu interiérových dveří použijte tam, kde očekáváte menší opotřebení, respektive kde nevyžadujete vysokou odolnost při poškození.

CPL nebo laminát je pak vhodný zejména tam, kde je vyšší riziko opotřebení nebo kde vám až tolik nezáleží na vzhledu. K dispozici je ještě třetí varianta, a to dýha. Ta vytváří luxusní vzhled, nicméně vyžaduje zvýšenou údržbu.

Pravé nebo levé dveře?

Častá otázka, na kterou existuje jednoduchá odpověď. Když se postavíte před místo, kde mají být interiérové dveře namontovány, jednoduše si vyzkoušejte, jakou rukou se vám otevírají nejlépe.

Mějte ale na paměti i samotný úhel a také fakt, že jak levé, tak i pravé dveře ubírají na své straně vždy trošku místa.

Typ otevírání

V dnešní nabídce existuje celá řada typu otevírání. Od klasických přes posuvné až po tzv. lítačky. Klasické dveře jsou vhodné do prostor, kde neočekáváte úsporu místa. Posuvné se výrazně hodí do menších místností. Samotné lítačky si svou oblíbenost získaly především v kuchyni.

Máte také zájem o interiérové dveře?

Doporučujeme například dveře Porta Doors, které jsou oblíbené kvůli své dobré kvalitě a zároveň příznivé ceně. Prohlédněte si je osobně v showroomu na adrese Černokostelecká 2110/129, Praha, Strašnice.

Zanechat komentář