Pro krásný výhled

Okno, stylotvorný prvek ovlivňující tvář celé fasády – vnějšího výrazu každého domu. Je nutné však říci, že tím jeho význam zdaleka nekončí. Příliv denního světla výrazně působí na pozitivní atmosféru vnitřního prostředí, nehledě na to, že prosklená plocha nám umožňuje kontakt s vnějším prostředím, okolím domu, přírodou …

Dobře umístěné a dimenzované okno tak značnou měrou přispívá k psychické pohodě obyvatel bytu a také ke zdravému prostředí uvnitř domu. Umožňuje přísun čerstvého vzduchu a sluneční paprsky – kromě přispění k naší dobré náladě – také ničí bakterie a mikroby. Vždyť už naše babičky říkávali, že “… kde nechodí slunce, chodí lékař”.

A stejně jako u většiny stavebních prvků i při instalaci oken či balkonových dveří samozřejmě záleží především na kvalitě odvedené práce. Dobře instalované okno správně těsní, nezatéká a také se nestane tepelným mostem, kterým by v zimních měsících unikalo z domu žádané a při současných cenách za energie skutečně drahé teplo. Ke kvalitnímu zasklení okenních a dveřních otvorů a především k jejich spokojenému užívání však patří ještě něco. Všichni solidní výrobci oken, ať jsou již plastové, dřevěné či titanové, nabízejí také sady doplňujících prvků sloužících ke stínění prosklené plochy. Okenní žaluzie i roletky se zhotovují na míru, na výběr jsou opět různé provedení a materiálové zpracování. Především na jižně orientované strany jsou nejen vítaným pomocníkem, ale nedílnou součástí okna, přispívající k standardu pohodlného bydlení.

Zanechat komentář