Pro zdravé snění

Zdravě a přitom pohodlně spát je přání snad každého z nás, což si plně uvědomují výrobci nábytku pro spáče. Pro pohodlné ležení, při kterém jen málokdo odolá pozvání do světa snů, využívají naši výrobci materiál, který byl původně vyvinut pro astronauty NASA.

Jedná se o viskoelastickou hmotu z otevřených buněk, reagující na tělesnou teplotu, která poskytuje optimální oporu tam, kde ji tělo potřebuje. Navíc buňky materiálu umožňují, aby jimi proudil vzduch a udržoval tělesnou teplotu. Výjimečná technologie výroby matrací z viskoelastické pěny s takzvanou tvarovou pamětí (nazývanou také líná pěna) poskytuje uživateli komfortní ležení s matrace_1rovnoměrně rozloženým tlakovým působením na tělo a udržuje tak páteř po celou dobu spánku v anatomicky vhodné poloze.

 

Matrace z líné pěny nevyvíjí protitlak na ležícího člověka, čímž zlepšuje celkové prokrvení těla, uvolnění páteře i kloubů a dokonale se přizpůsobí poloze ležícího uživatele. Na trhu je možné koupit také polštáře vyrobené z tohoto revolučního materiálu, které se vytvarují podle obrysů hlavy a šíje tak, aby šíjovým a ramenním svalům poskytly co nejpřirozenější oporu. Než se rozhodnete pro zakoupení těchto moderních matrací, výrobci doporučují si jejich vlastnosti vyzkoušet v některém z mnoha studií nebo prodejen zdravého spánku, protože ne každému je tvarová přizpůsobivost viskoelastického materiálu příjemná.

Zanechat komentář