Proč je důležité mít vestu při stavbě?

Jestliže při výkonu vašeho povolání pracujete na stavbě, mělo by pro vás nošení reflexní vesty představovat naprostou samozřejmost, na kterou byste neměli zapomínat.

Nutíte své děti, aby ve tmě chodily řádně označené? Máte reflexní vestu připravenu v autě pro případ nečekané poruchy za tmy? V tom případě se není čemu divit při konstatování, že i na stavbě má reflexní vesta svoje opodstatnění.

Stavebnictví patří mezi riziková odvětví s častými pracovními úrazy

Statistiky Českého statistického úřadu si nevymýšlejí, když zařazují stavebnictví mezi riziková povolání, protože tu dochází k četným úrazům.

Reflexní vesty do povinné výbavy stavebníků zařazují technické normy, jež pro ně představují závazné předpisy. Bezpečnost práce tomuto bodu rozhodně nevěnuje pozornost jen tak pro nic za nic.

Reflexní vesta žlutá

Reflexní prvky na vestách učiní zaměstnance viditelného na několik desítek metrů, čímž se snižuje pravděpodobnost nějakého nečekaného úrazu. Přednostní reflexních vest je bezpochyby rovněž fakt, že dělníky nijak nelimitují při jejich práci.

V případě, že přijdete k úrazu bez reflexní vesty, se rozlučte s nárokem na odškodné!

Myslíte si, že vám žádné nebezpečí nehrozí a reflexní vestu odmítáte nosit? V tom případě jste jen sami proti sobě! Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech.

Jestliže se vám stane nějaký úraz a reflexní vesta bude v té době v šatně na věšáku místo na vašem těle, můžete se rozloučit s nárokem na odškodnění za úraz. Osobní ochranné pracovní pomůcky jsou tu totiž především pro to, aby vás chránily.

Reflexní vesta není rozhodně přebytečnou ozdobou a nebylo by třeba dlouho hledat případy, kdy pomohla zachránit život. Snažte se minimalizovat riziko případného neštěstí tím, že ji budete nosit i vy!

Ostatně vaše pracovní výkony jistě nejlépe vyniknou v okamžiku, když budete pořádně vidět i fyzicky.

Zanechat komentář