Proč je důležité vybrat si správný tvar kuchyňské linky

Kuchyň, jak všichni víme, je centrum všeho dění každé domácnosti kde se schází celá rodina. V případě, že je spojena s obývacím pokojem to platí dvojnásob.

Pokud se chystáte pořídit novou či budete renovovat tu stávající, je třeba se držet zásadních pravidel aby se nám v ní pracovalo velmi pohodlně.

Vzhledem k vytíženosti kuchyně v které se vaří minimálně jednou denně, je zřejmé, že se bude častěji renovovat než jakákoli jiná místnost.

Kuchyni většinou věnujeme největší pozornost, která je zapříčiněná mnoha důvody. Mezi ně patří například vysoká pořizovací cena, takže je potřeba být obezřetný.

Kuchyň jednořadá

Dobře zvolený tvar vám poskytne naprostou volnost

Co by to bylo za kuchyni, pokud by se v ní nedalo pohybovat. Prostor je nutno využít na 100 %. Nejjednodušší tvar kuchyňské linky je I, které jsou obvykle jednořadé nebo dvouřadé.

Mezi složitější tvary můžeme vybrat linky ve tvaru L, U nebo G. Dnes se na trhu vyskytují také kombinované, například s ostrůvkem či do oblouku. Bohužel se jedná poněkud o dražší záležitost, protože veškeré skříňky se musí vyrábět přesně na míru.

Máte malý prostor? Existuje řešení…

Zdali vaše bydlení nepřekypuje velkou plochou, nemusíte se ničeho obávat. Ideální volbou je pro vás jednořadá kuchyň, která se do malých prostor náramně hodí.

Jedinou „nevýhodou“ bude to, že nedodržíte doporučovaný kuchyňský trojúhelník dřez – sporák – lednice. Tento fakt může pro většinu znamenat značný problém.

Nejoblíbenější kuchyně

Nejoblíbenější kuchyně jsou zejména ve tvaru L. Důvodem je dostatečná volnost pro práci včetně dodržení již zmiňovaného tzv. varného trojúhelníku.

V případě, že máme dostatečné místo, můžeme si dovolit i větší varianty, například ve tvaru U. Při těchto kuchyní je nutno dodržovat patřičné rozmístění všech prvků. Chceme přece vařit, a ne běhat maratón.

Kuchyň ve tvaru U

U výběru kuchyňské linky musíme přemýšlet i v souvislosti rozvodu vody, elektroinstalace, atd. Jestliže si nakreslíte předběžný návrh a rozkreslíte si potřebné zásuvky a další potřebné věci, ušetříte nejen čas, ale i podstatně mnoho financí.

Renovujete? Tohle vás bude zajímat

Máte starou linku a nechcete zbytečně utrácet za novou? Zdali jsou vaše skříňky seskládány pomocí šroubů, tak je jednoduše odšroubujte, a to včetně pracovní desky. Následně si vše přestavějte tak, jak sami uznáte za vhodné.

Při této renovaci můžete případně staré spotřebiče vyměnit za nové. A pokud vám chybí skříňka, jejíž model se už nevyrábí, zkuste zajít ke truhláři – ve většině případu uspějete.

Mimo jiné můžete se namotivovat skvělými proměnami, které jsou rychlé a levné, podívejte se například zde.

I když se jedná o poněkud dražší řešení, vyplatí se. Vaše kuchyň bude opět zářit novotou a hosté budou jen zírat.

Zanechat komentář