Proč je sádrokarton v současnosti nejvyužívanějším stavebním materiálem v interiéru?

Každá doba má své charakteristické stavební materiály, které jsou v daném architektonickém období nejvyužívanější. V současnosti je tím stavebním materiálem jednoznačně sádrokarton, který se využívá v interiéru bytů, rodinných domů, kanceláří i firemních prostor. Konkurenční materiály doslova válcuje a to především díky svým vlastnostem a jednoduchosti montáže.

Jaké jsou hlavní přednosti sádrokartonu?

Sádrokarton disponuje hned několika základními přednostmi, díky kterým je v současnosti nejvyužívanějším stavebním materiálem. Především se jedná o lehkost, takže nosná konstrukce budov je zatížená jen minimálně. Velkou předností pro sádrokartony je také rychlost realizace jednotlivých prací a to i na velkých plochách. I pořizovací cena je velmi přijatelná a sádrokartonové příčky a podhledy dosahují díky vyplnění izolační vatou skvělých tepelně-izolačních vlastností.

01

Některé nadstandardní vlastnosti

Sádrokartonové desky mohou být využity v interiéru prakticky všude. Pokud se tedy nejedná o realizaci, která by měla být zatěžována nadměrnou zátěží. Kromě základního sádrokartonu lze vybírat i desky s úpravou proti vlhkosti i desky s protipožární úpravou. Vyloučeny tedy nejsou ani montáže sádrokartonu ve vlhkých prostorách koupelen nebo na stavbách, které musí splňovat vysoké protipožární normy. I v případě, že dojde k vyplavení domácnosti následkem povodní nebo jen prasklé vody, lze sádrokarton opravovat. Jak na to? Návod naleznete ZDE.

01

Příčky, podhledy i netradiční řešení

Variabilita sádrokartonu je obrovská a jeho využití je prakticky neomezené. Základním využitím jsou samozřejmě sádrokartonové příčky a stropní podhledy. Tím ale využití sádrokartonu rozhodně nekončí. S dostatečnou představivostí mohou být s pomocí tohoto materiálu vytvořené i výklenky, stěny na míru nebo různé designové tvary na stěnách v interiéru. Pro tyto druhy realizací je ale vhodná nejprve odborná konzultace s profesionály, kteří se následně mohou postarat také o provedení.

Zanechat komentář