Proč zvolit betonovou podlahu?

Rate this post

Ačkoli se lidé bezpochyby liší v názorech, jaká podlaha je nejlepší, v každém případě se shodnou na tom, že se jedná o dlouhodobou investici, kterou je třeba důkladně zvážit. Je nutné vše pořádně promyslet, aby byla podlaha dostatečně kvalitní a plnila svoji funkci.

Přemýšleli jste někdy o betonové podlaze? Na následujících řádcích jsou zmíněny některé důvody, proč byste o ní měli vážně uvažovat.

Přednosti betonové podlahy

Betonové podlahy jsou levné a mezi jejich přednosti se řadí vysoká odolnost vůči značnému zatížení, pevnost a dlouhá životnost. Jestliže uvažujete o jejich pořízení do domácnosti, nejčastěji se je s nimi možné setkat v garážích a technických částech domů.

Dnes již nejsou žádnou výjimkou dokonce i betonové podlahy v kuchyni nebo v obývacím pokoji. Vzhledem k tomu, že není nijak komplikované přizpůsobit vzhled betonu interiéru domu, může získat interiér zásluhou betonové podlahy velmi originální nádech.

Betonové podlahy jsou populární i v domácnostech, kde se jejich příslušníci neradi přezouvají.

Kvalitní izolace zvyšuje úsporu a snižuje hlučnost

Při realizaci pokládky podlahy je současně nejlepší možná chvíle k provedení kvalitní izolace podlahy. Tyto náklady se brzy vrátí v souvislosti se značnými úsporami na energiích, ale také ve snížené hladině hluku.

Správně vybraná izolace podlahy je navíc schopná v dlouhodobém horizontu odolat bakteriím, plísním i hlodavcům.

Aplikace izolace je možná pro základové desky, novostavby, ale současně i pro rekonstruované byty, půdní vestavby, balkony a terasy.

Anhydritové lité podlahy dnes získávají na oblibě

V současnosti získávají na oblibě anhydritové podlahy, jež představují plnohodnotnou variaci k veškerým druhům suchých směsí i potěrů.

Lité podlahy z anhydritu je možné charakterizovat jako novou generaci kvalitních podlahových hmot a doporučují se pro vnitřní použití pro obytné budovy, ale také administrativní a obchodní centra.

Zanechat komentář