Prostor pro očistu těla i duše

Koupelna – prostor donedávna utlačovaný v dispozici bytu i rodinného domu na minimum. Podlahová plocha místnosti určená k očistě a sloužící celé rodině bývala okleštěná na minimum a tomuto faktu také odpovídalo její zařízení. Umakartové typizované bytové jádra panelových domů jsou naštěstí minulostí a v nových bytových domech – o rodinných domech ani nemluvě – je koupelně věnováno pozornosti mnohem více.

Tento prostor zažívá svou renesanci, povýšil se zcela právem na rovnocennou a častokrát dokonce preferovanou součást interiéru. Čím rychlejší je náš životní styl, tím více totiž tělo i duše potřebují relaxovat, uvolnit se, odpočívat. A co může být lákavější než osvěžující sprcha v horkém dni, nebo příjemná voňavá koupel po náročném pracovním jednání. koupelna

Protože v koupelně trávíme stále více času, zaměřujeme se také více na její podobu a vybavení. Nedílnou součástí mokrých provozů jsou samozřejmě obklady a dlažba. Vybírat je opravdu z čeho. Vedle nejrůznějších formátů a vzorů přes povrchovou úpravu. Stále velmi oblíbená je mozaika – obklad z miniaturních kostek udělá s prostorem doslova divy. Díky moderním technologiím zpracování nás okouzluje pestrou škálou barev, především stříbřité a zlaté obklady působí velmi luxusním dojmem.

Protiváhou mozaiky mohou být naopak obklady velkoformátové, které jsou módní záležitostí posledních sezón. Největší “rozkvět” ale v posledních letech zažívají povrchy obkladů a dlažeb. Vedle stovek vzorů a obrovské škály barev jsou již samozřejmostí protiskluzové a samočisticí povrchové úpravy. Volit můžeme mezi povrchem vysoce lesklým, matným nebo dokonce plastickým. Běžné jsou dlaždice imitující celkem zcela věrohodně dřevo nebo kov.

Zanechat komentář