Protiplísňové nátěry v interiéru

Plísně vznikají v místnosti z důvodu špatného větrání a vysoké vlhkosti. Nejčastěji se objevují kolem oken v kuchyni, v ložnicích za postelí či skříní a samozřejmě v koupelnách. Plísně škodí lidskému organismu, protože způsobují migrény, alergie, astma, virová onemocnění a další zdravotní komplikace. Škodí samozřejmě i zdím v bytě. Nejčastěji se v bytě objevuje černá nebo hnědá plíseň, která se velmi špatně odstraňuje, v tomto případě vám nepomůže známé savo protiplísním. Musíte zvolit i protiplísňové nátěry v interiéru. Tyto přípravky se obecně nazývají fungicidní.

Protiplísňové nátěry v interiéru jsou účinné

Boj s plísní v bytě není předem prohraný, pokud použijete přípravky na odstranění plísně a následně stěnu ošetříte přípravky pro boj s plísní. Důležité je zjistit původ vzniku plísně a pokud možno ji trvale odstranit. Odstraňte mokrou omítku ze zdi až na cihlu nebo ji důkladně očistěte za mokra škrabkou. Potom použijte likvidační a desinfekční prostředek na plísně. Poté použijte protiplísňové nátěry. Protiplísňové nátěry v interiéru naše stěny ochrání i zbaví plísně navždy. Nanesení těchto nátěrů je velmi účinné v boji proti mikroorganismům, bakteriím a plísním.

Nátěr proti plísni

Protiplísňové nátěry v interiéru jsou vodou ředitelné a jejich aplikace je velmi snadná. Používají se při malování zasažené zdi, například po povodních. Lze je pořídit v základní bílé barvě i několika barevných odstínech. Aby byly opravdu spolehlivé, je důležitá důkladná příprava omítky a zdí a samozřejmě je potřeba dodržet technologický postup a návod výrobce. Dosáhneme tak maximálního účinku. Protiplísňové nátěry pracují na několika bázích – obsahují látky, které působí proti organismům, zabraňují jejich růst a na povrchu vytvářejí vrstvu, která nepropustí vodu, ale zároveň je prodyšná a stěna tak může dýchat.

Nejčastější příčiny vzniku plísní

  • vlhkost vzlínající od základů
  • vysoká hladina podzemní vody
  • špatná hydroizolace
  • špatné nebo nedostatečné větrání
  • špatné nebo nedostatečné vytápění
  • příliš vlhkosti v interiéru – množství květin, akvárium,..

Zanechat komentář