Protipožární dveře jsou dobrou investicí

Na první pohled je pravděpodobně neidentifikujete. Protipožární dveře totiž vypadají jako kterékoli jiné, teprve při bližším zkoumání je možné zjistit, že jsou zhotoveny z materiálu, jenž může v mezních situacích zásadně přispět k záchraně lidských životů i majetku.

V případě, že bydlíte v bytovém domě, mělo by být jejich osazení alespoň ve vstupních dveřích samozřejmostí.

Při výběru protipožárních dveří je třeba nezanedbat ani kontrolu certifikace

Požární dveře musí vyhovovat hned několika požadavkům. Zásadním je, aby plnily funkci požárního uzávěru.

Dalším kritériem je doba jejich požární odolnosti v minutách. Konkrétní míra odolnosti vůči požáru je vyznačena na dveřích a označuje minimální dobu, po kterou jsou schopné vydržet.

Při výběru je na místě neponechávat stranou pozornosti ani kontrolu certifikace dveří. Výsledky některých kontrol totiž ukazují, že navzdory proklamované výdrži 30 minut „umí“ některé dveře prohořet za necelých deset minut, což je samozřejmě čas, který nemusí stačit k bezpečné evakuaci.

Konečně je nutné zvažovat i materiálové řešení těchto dveří. Naprosto běžně jsou hlavně požární ocelové dveře.

Protipožární dveře mohou být od běžných k nerozeznání

V dnešní době není problém nechat si vyrobit u prověřených specializovaných firem požární ocelové dveře na míru. Samozřejmostí je nutnost nechat je osadit do hodících se ocelových či protipožárních dřevěných obložkových zárubní. Měly by mít také zabudované odpovídající kování.

Protipožární dveře se vyrábějí v plné i prosklené variantě, přičemž povrchová úprava bývá zhotovena podle individuálních přání.

Pro jejich majitele je jistě příjemné, že na první pohled na nich není poznat, že vyhovují nějakým bezpečnostním měřítkům, protože plně esteticky ladí s jinými dveřmi v interiéru, které protipožární vlastnosti nemají.

Zanechat komentář