Protipožární dveře ochrání váš život i majetek

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Nemusíte je sami bezprostředně zavinit, ale přesto se vás může bolestně dotknout. Z toho důvodu by měl být každý člověk povinen mu co nejefektivněji předcházet, což v případě minimalizace rizika vyhoření znamená pořídit si protipožární ocelové dveře.

Ty totiž mohou pomoci ochránit nejen jeho majetek, ale především život.

Požární dveře odolají také zlodějům

Protipožární ocelové dveře učiní z bytu jejich majitele takřka nedobytnou pevnost, protože jsou velmi odolné i vůči případné snaze zlodějů. Ti by museli při snaze o jejich dobytí využít speciální techniku, což si většina z nich z pochopitelných důvodů rozmyslí.

Naopak policie a záchranné složky nemají v případě potřeby se zdoláním těchto dveří problém.

Bez protipožárních dveří dnes byt nezkolaudujete!

Požární ocelové dveře jsou ale především zásluhou materiálu, z něhož jsou vyrobeny, ohnivzdorné. Je možné jen kvitovat, že dnes již jsou zákonem protipožární dveře stanoveny jako nutná podmínka pro kolaudaci bytu.

V okamžiku, když vypukne požár, v daném místě zabrání volnému šíření ohně. Protipožární ocelové dveře se také užívají k ochraně únikových východů.

Při koupi protipožárních dveří si je nutné některé věci pohlídat

Zárukou kvality protipožárních dveří je skutečnost, že disponují platným certifikátem a současně jsou označeny jako požární uzávěr. Dané označení je pevně spojené s dveřmi a musí na něm být vymezena požární odolnost. Výroba protipožárních dveří by proto měla být svěřována jen do rukou prověřených a zkušených výrobců.

Na internetových stránkách takových společností se je možné seznámit s cenovou kalkulací typového sortimentu dveří, nevyjímaje varianty povrchové úpravy a druhy dopravy. S oporou v ní se může potenciální zákazník rozhodnout, komu výrobu požárních dveří zadá.

Zanechat komentář