Rady pro výběr interiérových dveří

Výběr interiérových dveří se rozhodně nevyplatí zanedbat již z té prosté příčiny, že se na ně budete muset posléze dlouhou dobu každý den dívat.

Je přitom důležité si pamatovat, že jsou od nich očekávány přece jen poněkud jiné vlastnosti než od dveří vchodových. Při výběru je třeba přihlédnout hned k několika faktorům.

Porta Doors má ve své nabídce dveře z celé řady materiálů

Interiérové dveře bývají nejčastěji vyrobeny z voštiny, děrované dřevotřísky nebo plné dřevotřískové desky. Povrch dveří je obvykle z fólie, laminátu, dýhy či masivu.

Prověřenou značkou jsou třeba dveře Porta Doors, které ve svém portfoliu mají skládací dveře, ale i systém posuvných dveří. Interiérové dveře této značky mají jedinečný design a vynikají vysokou odolností, což dokazuje i jejich pětiletá záruka.

Porta Doors zhotoví i dveře na objednávku podle individuálních potřeb konkrétních zákazníků.

Je lepší se rozhodnout pro oblou nebo ostrou zárubeň?

Ke dveřím jsou samozřejmě nabízeny také zárubně. Nejčastěji se je v dnešní době možné setkat s obložkovou zárubní, která může být oblá nebo ostrá.

Obecně platí pravidlo, že oblá hrana zárubně patří k oblé hraně dveří, kdežto u ostré hrany dveří by se měla použít ostrá hrana zárubně. Oblá hrana je možná o něco oblíbenější, protože má přece jen menší tendenci k mechanickému poškození.

K dispozici pro potenciální zájemce je i detailně vyvedený katalog

Značku Porta Doors dováží do Čech společnost Atex Planá, jež má tři pobočky v Praze, Jihlavě a Plané nad Lužnicí. Zde si mohou případní zájemci nabízený sortiment prohlédnout.

Pokud jsou pro ně dané lokality poněkud z ruky, na internetu je k dispozici i barevně provedený katalog.

Pestrá nabídka interiérových dveří z rozličných materiálů v různých barevných variantách by měla být dostatečnou zárukou zdařilého výběru.

Zanechat komentář