Rekonstrukce bytovky je dříve či později nezbytná

Ačkoli činžák slouží obyvatelům bez poruch třeba i třicet let, je načase pomýšlet na jeho celkovou obnovu. Jen tak se vlastníci vyhnou nežádoucímu a často velmi nepříjemnému překvapení.

Rekonstrukce domu je dříve či později nevyhnutelná. Vše, co se při bydlení používá, se také opotřebovává. Důvodem bývá i únava materiálu. Výměna rozvodů – plynových, vodovodních, elektrických a kanalizačních trubek a vedení, je pracná a pro vlastníky bytů nepříjemná a často omezující činnost. Pro zajištění funkčnosti obytného domu je však nezbytností, kterou je třeba přetrpět. Často se totiž uskutečňuje jen jednou v životě člověka.

vchodové dveře

Své si odsloužili i vchodové dveře. Frekvence jejich otevírání a zavírání, zamykání a odemykání za určitou dobu by byla zajímavým tématem i pro statistiky. Není divu, že mechanismy na vchodových dveřích vyžadují časté opravy. Pokud to už dál není finančně či mechanicky únosné, dveře stačí jednoduše vyměnit. Poohlédněte se po nových, můžete se podívat, jaké nové konstrukce mají v jiných, již zrekonstruovaných bytovkách. Vchodové dveře jsou totiž prvotní vizitkou obytného domu. Dokreslují jeho “zevnějšek” a v mnohém vypovídají i o zvyklostech a povahách obyvatel.

Tip: zabezpečte svůj byt a podívejte se na bezpečnostní dveře do bytu od firmy Adlo.

plastové okna

Podobně je to i s okny. Jejich dřevěné rámy napasované do panelových prefabrikátů mají svá nejlepší léta dávno za sebou. Pro masivní únik tepla doporučují odborníci nahradit okna s dřevěnými rámy montáží plastových oken. Dokonale odhluční vnější prostředí, zabraňují tepelným únikům z bytu a svým vzhledem působí mnohem estetičtěji.

Montáž platových oken vám na míru ušije kterákoli seriózní firma. Navíc, odpadnou vám starosti s odvozem a s likvidací původního dřevěného materiálu. Demontování starých oken a montáž nových není pro specializovanou firmu složitá.

A kdo se dejme tomu v rodinném domě rozhodne pro svépomocnou výměnu rozvodů, vchodových dveří a montáž plastových oken, kontakt na cokoliv potřebné nalezne na internetu. Nuže, rázně a směle do práce!

Zanechat komentář