Rekonstrukce bytů Praha

Rekonstrukce bytů jsou finančně i časově nákladné, obzvlášť pokud jste se rozhodli zrekonstruovat celý byt najednou. Před začátkem rekonstrukce je potřeba ji naplánovat a vytvořit rozpočet. Také je pro některé zásahy, jako třeba bourání příček nebo vybourání otvoru pro dveře či rekonstrukce bytových jader, stavební povolení. Často je také potřeba vyměnit elektrické rozvody, potrubí pro rozvod vody a další úkony.

Odbornější práce přenechte firmě

Pokud potřebuje váš byt radikálnější zásah jako třeba bourání, je vhodné tuto práci přenechat odborníkům. Sepište s firmou smlouvu o dílo, aby jste v případě potřeby mohli uplatnit reklamaci. Při zásahu do nosných zdí potřebujete posouzení statika. Prostor můžeme rozdělit dvěma způsoby a to mokrým zděním – tradičním způsobem vyzdění příček z cihel nebo jiného materiálu nebo suchou výstavbou – sádrokartonové příčky nebo sádrové tvárnice se pouze namontují.

Zdění bytového jádra

Rekonstrukce bytů mnohdy vyžaduje nové bytové jádro. Při výstavbě nového bytového jádra je potřeba dbát na statické parametry stropní konstrukce. Pro zdění jádra se nejčastěji používá ytong nebo lehké sádrokartonové příčky. Instalační šachta a rozvody vody musí zůstat na svém místě. Mokré zdění sebou přináší mnoho nevýhod jako zdlouhavost a pracnost. Také je potřeba vyfrézovat drážky pro rozvody vody. Je však vhodné tam, kde instalujeme předměty s vyšší váhou. Naopak suchá výstavba je jednodušší, rychlejší a instalace rozvodů je o mnoho snažší. Celé jádro by mělo být izolováno proti vodě.

Změna dispozice

Rekonstrukce bytu 3+1 a změna dispozice je potřebná v případě, že máte nevhodně řešenou koupelnu, wc a kuchyň. Nejčastěji se mění dispozice prostoru v kuchyni, kdy se propojí s obývacím pokojem nebo jídelním prostorem. Někdy dělíme jeden prostor na dva menší, naopak nikdy místnosti nezvětšujeme. Se změnou dispozice obvykle dochází i k rekonstrukci podlahy, případně instalaci podlahového topení. Podlaha by měla mít dobré tepelné a hydroizolační vlastnosti, také odolnost proti nárazům, nenasákavost a měla by být dobře udržovatelná. Můžeme si vybrat z celé škály podlah – dřevěné, laminátové, korkové nebo linoleum, marmoleum a řadu dalších.

Zanechat komentář