Rolety do plastových oken

Uvažujete o pořízení plastových oken nebo už je máte ? Neměli by jste zapomínat ani na kvalitní stínící techniku. Důvodem používání stínící techniky je např. Protisluneční ochrana, ochrana soukromí, izolační vlastnosti. Rolety do plastových oken mají i výborné zvukově izolační vlastnosti a venkovní rolety navíc dům ochrání proti povětrnostním podmínkám.

Stínící technika se hodí ke všem typům oken, hliníkové žaluzie se však nejvíc hodí do plastových oken. Rolety do plastových oken jsou nejen estetické ale i velmi užitečné. Ochrání váš příbytek před přímým sluncem, hlukem i chladem. Díky roletám snížíte také náklady na klimatizaci.

Rolety do plastových oken – ochrana před dětmi

Žaluzie i rolety do plastových oken mohou být nebezpečné pro malé děti a batolata. Od 1. 9. 2014 vstoupila v platnost norma, která zajišťuje především bezpečnost dětí a to ČSN EN 13120, která upravuje zajištění bezpečnosti dětí před uškrcením v nebezpečných smyčkách. Ty se mohou tvořit u žaluzií a rolet pomocí řetízků a šňůr. Proto všude tam, kde mají přístup děti ve věku do 42 měsíců, nejen byty, ale také nemocnice, herny, penziony, musí být tato norma dodržena.

Ovládání žaluzií můžeme zajistit těmito bezpečnými způsoby: pomocí klik, táhel, dálkového ovládání, motoru s vypínačem nebo pomocí ovládací tyče. U těchto prvků je nebezpečí uškrcení eliminováno maximálně. Vhodné je také neumisťovat do dosahu rolety do plastových oken dětskou postýlku a šňůry umisťovat tak, aby na ně dítě nedosáhlo.

Látkové rolety

Látkové rolety do plastových oken mají mnoho předností. Jsou vyrobeny z moderních materiálů, mají velmi jednoduché ovládání a oproti roletám vyráběným v minulých dobách jsou bezporuchové. Látkové rolety jsou vhodné do jakéhokoliv interiéru a do jakéhokoliv okna. Problém nenastane ani v případě, že máte okno kruhové, střešní či atypické. Rolety můžeme navíjet pomocí šňůrky, klikového systému či za pomoci dálkového ovládání. Výběr rolety se řídí velikostí okna – jeho šířkou, vybavením a stylem vybavení interiéru, ale také dle vašeho vkusu a finančních možností.

Zanechat komentář