Rozjasněte váš byt tapetou

Ačkoli už se léto pomalu loučí a venku bude čím dál častěji pršet a nastanou ponuré mlhavé dny, doma můžete dělat, cokoli vás napadne.

Chcete-li si na podzim zvednout náladu, rozveselte váš interiér. Můžete samozřejmě vymalovat nějakou veselou barvou, ale koho by bavilo po malování uklízet ten nepořádek?

Můžete to také vyřešit pomocí tapety na zeď. Tapety jsou papírové, vliesové nebo vinylové role potištěné nejrůznějšími vzory. Na vás tedy je vybrat si nejvhodnější dekor a barevné provedení a váš interiér bude vypadat hned úplně jinak.

Ne všude se hodí každá tapeta

Do menších místností určitě použijte světlejší barvy, které pokoj rozjasní a dodají mu vzdušnost.

Naopak u velkých místností, které jsou situovány ve slunné části bytu, si můžete dovolit použít i tmavší barvy, které zase dodají interiéru luxusní nádech.

Samozřejmě nemusíte tapetovat celou místnost, velmi dobře vypadá vytapetovat stěnu jednu a ostatní nechat bílé nebo použít jemnou barvu.

Stylově můžete doplnit o tapetu dělící zeď mezi obývacím pokojem a jídelnou, tapety se hodí do každé místnosti, stačí jen vybrat vhodný vzor.

Nejoblíbenějšími tapetami jsou určitě vliesové, jsou sice trochu dražší než papírové, mají však mnohem delší životnost, lépe dýchají s místností a postarají se i o zvukovou a tepelnou izolaci pokoje díky textilním vláknům a buničině, kterou vliesové tapety obsahují.

Máte-li doma skleněnou zástěnu třeba na chodbě nebo v obývacím pokoji, můžete rovněž použít samolepicí folie, které mohou být vybaveny dekorem koleček, vodních kapek nebo třeba zamrzlého skla.

Pokud si potrpíte na detaily, použijte samolepicí dekorace. To jsou nálepky s nejrůznějšími motivy, které si sami sestavíte a nalepíte na jakoukoli rovnou hladkou plochu. Můžete tak doplnit jakoukoli tapetu, ozdobit dveře, okno nebo skříňky motýlky, kolečky nebo třeba zvířátky, to už záleží pouze na vás.

Zanechat komentář