Rustikální koupelna

Rustikální styl spojuje náš život s přírodou. Rustikální koupelna má dva základní prvky – kámen a dřevo. V této koupelně se budete cíti příjemně a zároveň luxusně. Rustikální koupelna přitom není jen doménou starých domů a chalup. Zakomponovat ji můžete i do moderního interiéru.

Rustikální koupelna vzhled

Příjemné chvíle můžete strávit ve vaně plné pěny. Rustikální koupelna je vybavena masívním dřevěným nábytkem zásadně v bílé barvě a kámen slouží jako obklad vany nebo stěn. Podlaha rustikální koupelny může být z dřevěných prken nebo z kamene. Zapomeňte také na klasické pákové baterie. Vana by měla být prostorná, litinová nebo dřevěná.

Obklady a dlažba

Obklad ve stylu, jakým je rustikální koupelna může být také vytvořen v imitaci dřeva. Pokud zvolíte dlažbu s nerovným okrajem, dosáhnete efektu, kdy vzhled koupelny bude připomínat starou vesnickou koupelnu. Rustikální obklady se vyznačují kvalitním zpracováním a hodí se do všech interiérů. Obklady vybírejte ozdobné, v zemitých barvách jako jsou odstíny hnědé, zelené a žluté. Stěna by měla být bílé barvy, doplněná o barevné obklady. Dlažba má být položena diagonálně.

Masivní nábytek

Koupelnový nábytek má být jednoduchý, bílý a nejlépe s patinou či drásáním, které dodají retro vzhled. Dřevo vybírejte takové, které je odolné vlhku – dřevo, olši, dub či borovici i ořech nebo buk. Dřevo musí být ošetřené několika vrstvami impretgnace a dalšími ochrannými nátěry. Bude se vám zde hodit komoda na ručníky nebo menší skříňka s úložným prostorem v kombinaci s drátěným programem.

Doplňky

Nezapomínejte také na doplňky, které dodají na pocitu opravdovosti. Rustikální koupelna by měla být vybavena o doplňky ze dřeva a hrubých tkaných textilií. Na podlahu před vanu nebo umyvadlo můžete položit ručně tkaný kobereček. Vhodné je i režné zdivo. Doplňte zde mýdlo domácí výroby, stylové ručníky a osvětlení odpovídající rustikálnímu stylu.

Květiny se zde hodí muškáty, barvínek nebo netýkavka. Hezky zde bude vypadat i proutěný koš na prádlo. Zrcadlo zasaďte do dřevěného rámu a věšáky použijte kovové.

Zanechat komentář