Samolepící těsnění do oken a dveří

Už nemusíte plýtvat teplem. Pomůže vám k tomu těsnění do oken a dveří. Samolepící drží pevně na svém místě. Okenní a dveřní pásky nalepíme snadno a rychle. Velmi vhodné je použít ho u kovových nebo plastových rámů. Nejčastěji teplo odchází pod parapety a okolo okna. Nejčastějším důvodem bývá u starých oken popraskaný tmel a poškozené okapničky.

Samolepící těsnění do oken a dveří

Jaký si vyberete druh samolepícího těsnění záleží na tom, jak je velká mezera a také zda je určeno n a okna či dveře, garážová vrata. Toto těsnění musí být dostatečně dlouhé, ale zároveň nesmí zabránit otevření a zavření okna či dveří.

Jak vybrat správně těsnění?

Změřte si šířku mezery mezi oknem a rámem a mezi dveřmi. Podle těsnícího profilu si vyberete vhodný produkt. Díky vhodně zvolenému těsnění oken, balkonů a dveří ušetříme značnou částku peněz za energie.

Typy těsnění do oken a dveří

K-profil – je vhodné pro okna s malými mezerami do 3,5 mm a je dostupné v hnědé a bílé barvě.

P-profil – samolepící těsnění pro okna a dveře s mezerami do 5 mm

D-profil – je vhodný pro okna s mezerou od 3 do 7 mm

V-profil – utěsní mezery ve dveřích od 2,5 do 5,5 mm

Dust profil – vložíme ho mezi okenní rámy, vyrobeno z bílého polyuretanu o rozměrech 9×6 mm

Kronlist – pryž EPDM pro průmyslové využití, vyrábí se v bílé a černé, 8×2 mm,9×3 mm, 10×4 mm, 10×5 mm, 15×4 mm, 15×8 mm, 20×4 mm.

Cellband – pryž EPDM pro průmyslové využití, vyrábí se v bílé a černé s rozměry 8×2 mm, 8×3 mm, 10×2 mm, 10x3mm, 18×2 mm.

D-list -pryž EPDM vhodná pro průmyslové využití, vyrábí se v bílé a černé s rozměry 8x6mm, 8×8 mm, 12×10 mm, 14×12 mm, 21×17 mm.

Podložná PE páska – pružně vymezí boční vůli při vkládání dvojskel do rámů.

Zanechat komentář