Šetřit neznamená ošidit kvalitu

Stále častěji a ve všech myslitelných souvislostech skloňujeme slova jako “ekologie” nebo “odkaz budoucím generacím”. Třídíme odpad, hledáme obnovitelné zdroje energie, snažíme se podporovat ekologické výrobky, které nezatěžují životní prostředí. A ze stejných pohnutek, podpořených navíc ekonomickou stránkou věci, šetříme …

Snažíme se recyklovat, hospodařit lépe se všemi druhy energií a šetřit tak nejen přírodu, ale i vlastní peněženku. A protože tento globální přístup by neměl vítězný význam bez aktivního přístupu jednotlivce, je načase začít pěkně každý sám od sebe. A třeba právě ve vlastním bytě a obvykle zcela nejmenším (ne však nedůležitým) prostoru – na WC – instalaci úsporného WC.

Běžný objem vody potřebné k jednomu spláchnutí toalety se pohybuje zhruba kolem 6 – 7 litrů vody, podle objemu nádržky a typu wc. Nejnovější typy wc montovaných na stěnu jsou vybaveny systémem, který z toho objemu ušetří až 40% při každém jednom spláchnutí. Wc je vybaveno dvojitým splachovacím systémem (malé a velké splachování), které jsme zvyklí běžně vídat a také využívat. V tom ale hlavní přednost není. K podstatnému snížení objemu vody přispělo technické řešení baterií se vzduchovým probubláváním a zároveň hydromechanický optimalizovaný tvar mísy s trojitým přívodem vody. Designově vyladěný prvek tak místo obvyklých 6 litrů vody spotřebuje na jedno spláchnutí pouze tři a půl litru vody. A to už je přínos naší peněžence a také životnímu prostředí nemalý.

Zanechat komentář