Speciální pily od Husqvarny umožňují až 400 mm hluboké řezy

Že rozbrušovací pily od Husqvarny patří mezi absolutní světovou špičku, to není žádná novinka. Ne každý ale ví, že švédská společnost má ve svém portfoliu i speciální pily určené k přesnému řezání a dořezávání těch nejmenších, nejostřejších a nejhlubších otvorů. Pojďme si tyto stroje ve stručnosti představit.

Až 400 mm hluboké řezy

Zatímco s klasickými rozbrusy můžete řezat do hloubky cca 100-150 mm, speciální pily od Husqvarny jsou na tom mnohem lépe. Třeba model K 970 Ring zvládne i 370 mm hloubky z jedné strany, model K 760 Cut-n-Break díky dlouhému tělu a dvojitému řezacímu kotouči dokonce až 400 mm! I v těchto extrémně hlubokých řezech se přitom pily Husqvarna skvěle a pohodlně ovládají.
Je to dáno hlavně snížením vibrací přenášených do rukojeti a nízkou hmotností stroje – většina speciálních rozbrusů váží jen něco okolo 10 kg. Během řezání se tak neunavíte a zvládnete více práce v kratším čase.

Dlužíme dodat, že mezi speciálními pilami najdete i řetězové diamantové pily k přesnému vyřezávání otvorů s ostrými hranami (K 970 Chain) nebo elektrické pily, které lze připojit k vysavači pro rychlé a čisté řezání (K 3000 VAC).

Nízké emise, vysoký výkon

Většinu speciálních pil od Husqvarny pohání výkonný motor X-Torq, který do ovzduší vypouští až o 75 % méně emisí a má o 20 % nižší spotřebu paliva, než konvenční motory. To vše při zachování plného výkonu – až 4,8 kW.
K tomu všemu mají pily celou řadu funkcí, které potěší každého stavebníka. Dvoustupňový filtrační systém Active Air Filtration s čištěním odstředivou silou a papírovým filtrem má dlouhou životnost a prodlužuje servisní intervaly filtru až na jeden rok. Utěsněný startér DuraStarter s odolným startovacím kabelem je naprosto bezúdržbový. A samotné startování je díky systému digitálního zapalování a funkci Air Pugh tak snadné, že tomu až nebudete věřit.

Pro precizní a přesné řezy

Speciální pily Husqvarna pro jejich vlastnosti využijete hlavně při vyřezávání geometricky přesných a hlubokých otvorů – třeba pro kabeláž, potrubí atp. Snadno s nimi vyříznete otvory do stěn, podlah, velkých zděných bloků, obrubníků nebo dlaždic. Jakmile je jednou vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít jinou pilu.

Zanechat komentář