Spíž na pokraji vyhynutí

Nedílnou součástí bytů v éře červené barvy byla samostatná spíž. Moderní byty v rámci zvětšení obytné plochy s touto praktickou “místností” v mnoha případech nepočítají a v rodinných domech jsou spíše výjimkou. Kam ale schovat a kde uchovat potraviny a jiné nezbytnosti pro kuchyňské království?

Řešením mohou být potravinové skříně. Na trhu jsou dostupné zásuvkové nebo s jedno či dvoukřídlými dveřmi, přičemž vnitřní uspořádání tohoto malého domácího skladu na potraviny je řešeno pomocí drátěného programu nebo plných celodřevěných polic. Výhodou potravinových skříní je jejich značná variabilita a uživatel tak může počet a uspořádání vnitřních úložných prostor přizpůsobit vlastním potřebám. Za povšimnutí také stojí mechanika, jíž jsou tyto novodobé spíže vybaveny – výsuvy, otočné police, zasouvací, vyklápěcí, zpomalovací nebo nehlučné mechanismy a další. Všechny za účelem zvýšení komfortu uživatele a docílení maximální funkčnosti, což přirozeně znamená sáhnout hlouběji do peněženky.

Vyšší cena však v tomto případě znamená vyšší kvalitu. Hluboké zásuvky u skříní renomovaných značek mohou nést v pohybu například 80kg, oproti jiné statické polici například drátěného programu pouze 50kg. Drátěné programy však mají své příznivce – jejich předností je kromě nižší ceny snadná manipulace a jednoduché sestavení. V případě přetržení balení mouky jsou však bílým prachem zasažena všechna patra programu a navíc možná celá kuchyně. V potravinové skříni zůstane mouka “pouze” v zásuvce. V domácích spíží měli své místo většinou na chladnější zemi, vody, minerálky a další nápoje. S prostorem pro vody počítají i potravinové skříně. Pro opravdové znalce vína jsou na trhu vinotéky a Aquatek se stálou teplotou a to buď v provedení samotného spotřebiče nebo jako zabudovaná součást kuchyňské linky.

Zanechat komentář