Stavba nového domu. Jak vyřešit odpady?

Při stavbě nového domu je třeba myslet na rozvody plynu, elektřiny a odpadů. Zvláště otázka odpadů je pro mnohé lidi velice palčivá. Jak vyřešit odpady, když nejste napojeni na kanalizaci? Abyste nemuseli každé dva měsíce vyvážet jímku, můžete si pořídit například čistírnu odpadních vod.

Čistírna odpadních vod je komfortním řešením i pro ty nejnáročnější uživatele. Existují různé modely domovních čistíren, od nejlevnějšího systému BASIC, přes střední řešení OPTIMA až po luxusní EXCLUSIVE.

Z čeho se skládá čistírna odpadních vod?odpady

Hlavní částí čističky odpadních vod je plastová nádrž Bio Cleaner, v níž probíhá proces čištění vody. Je uložena pod úrovní terénu a zakrytá dřevěným či plastovým víkem. Nedílnou součástí čistírny je také membránové dmychadlo a spínací hodiny s časovým spínačem nebo elektro skříň, záleží vždy na cenové variantě. Vzduch je do biologického reaktoru veden pomocí PVC hadice a PP hadiček, uložených v chráničce pod úrovní terénu.

Výhody domácí čističky

Domácí čistička odpadních vod je vhodná pro rodinné domy, malé provozovny, chaty nebo rekreační objekty. Náklady na její provoz jsou minimální a ještě je snižují naprogramované režimy, například pro návštěvy nebo dovolenou.

Biologické čištění zajišťuje nízkou produkci kalu, který je navíc možné kompostovat. Proto odpadají povinnosti s neustálým vyvážením odpadu a s jeho likvidací. Instalace čističky je velice snadná, můžete ji umístit například do stávajícího septiku nebo jímky.

Stěhování do nového domu

Čistírny odpadních vod jsou v poslední době stále oblíbenějším řešením odpadů a při stavbě nového domu jsou pro mnoho lidí první volbou. Máte už postaveno, rozvody a odpady vyřešeny? Gratulujeme, můžete se stěhovat!

Pokud si nekupujete všechen nábytek nový, budete muset zajistit odvoz nábytku. Před stěhováním je třeba obalit nábytek do vhodného obalového materiálu, aby se při manipulaci nepoškodil. V případě, že budete stěhovat i křehčí věci, jako jsou vázy nebo hudební nástroje, použijte kromě klasické stretch fólie také ochranné bublinkové fólie a výplně. Nové bydlení je na světě! Díky čističce se nemusíte starat o vyvážení jímky, díky čemuž ušetříte spoustu času i peněz.

Zanechat komentář