Strojní omítky jsou rychlým a moderním způsobem realizace omítání stěn

Strojní omítky se hodí tam, kde je třeba omítnout větší plochy a vyžaduje se vysoká preciznost zpracování. Receptura takových omítek je vytvořena tak, aby měla optimální spotřebu materiálu, vyšší vydatnost i kýžený efekt. Velké oblibě se těší například sádrové či vápenocementové strojní omítky.

V nabídce společnosti Stavby Ježek s.r.o. najdete nejen realizaci strojních omítek, ale věnují se i zateplování a rekonstrukcím fasád, také oprava omítky není problém.

Strojní omítky sádrové

Patří mezi ekologické a estetické materiály, které jsou bez zápachu. Sádra je přírodní produkt a vypaluje se při nižších teplotách, takže při její výrobě se zbytečně neplýtvá energií. Charakteristickou vlastností sádrových omítek je pórovitost, díky které dokáží absorbovat zvýšenou vlhkost a zároveň ji – je-li v místnosti suchý vzduch – vrátí zpět do prostředí. Dodávají stěnám hladký povrch s antistatickým účinkem, díky čemuž se na plochách zbytečně nedrží prach. Pro alergiky jsou proto ideálním řešením. Na hladké plochy lze aplikovat plastické reliéfy nebo různé malířské dekorační techniky. Pokud potřebujete vyplnit nerovnosti podkladu, výborně poslouží jádrové omítky. Pozor, sádrové omítky zároveň snadno absorbují cigaretový kouř.

Vápenocementové omítky

Mají vysokou odolnost vůči vlhkosti a patří k jedněm z nejoblíbenějších druhů omítek. Jsou univerzální, hodí se totiž do interiéru i jako fasádní omítka. Lze jimi omítat i místnosti se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny či kuchyně, kde se obvykle aplikují jako dvouvrstvé – v kombinaci malta a vápenný štuk.

Vnitřní omítka je jedna z nejdůležitějších stavebních součástí interiéru. Kromě estetické plní i množství praktických funkcí. Má tepelně a akusticko-izolační schopnosti, chrání konstrukční prvky a zvyšuje jejich životnost. Profesionální aplikace interiérové ​​omítky je proto velmi důležitá nejen z hlediska výsledného designu. Strojní omítky jsou ve srovnání s ručně aplikovanými kvalitnější z hlediska odolnosti i estetiky, ekonomičtější z hlediska času i financí a komfortnější z hlediska realizace i následného užívání.

Více informací na www.stavbyjezek.cz

Zanechat komentář