Strojové omítky pomůžou s omítáním snadno a rychle

Strojové omítky jsou výborným rychlým řešením, při kterém ušetříte čas s pracným nanášením omítek na stěny. Strojové omítky jsou nanášené a zpracovávané za pomoci stroje. Urychlíte si tak výstavbu i rekonstrukci. Menší rodinný dům zvládnete omítnout během jednoho týdne. 100 m2 omítnou čtyři pracovníci za pouhý jeden den.

Omítejte snadno a rychle

Strojové omítky jsou vhodné na finální úpravy stěn v interiéru i exteriéru. Vyrábějí se otěruvzdorné, voděodolné a hygienicky nezávadné. Nabízí se zde výborný poměr kvality a ceny. Typ omítky volíme podle typu podkladového zdiva. Dále podle toho, zda se jedná o omítku do interiéru nebo exteriéru. Spolu s anhydritovými podlahami dosáhnete perfektní rovnosti upravovaných ploch.

Strojové omítky vnitřní

Do interiéru jsou vhodné sádrové, vápenno-sádrové, vápenocementové a cementové strojní omítky. Použitím sádrové nebo vápenno-sádrové omítky docílíme toho, že povrch bude jemný a hladký. Sádrová omítka je vhodná do dětského pokoje, obýváku i ložnice. Vnitřní omítky mohou být dále jednovrstvé, dvouvrstvé, kletované i hladké.

Strojové omítky vnější

Na vnější stěnu budovy používáme zásadně strojové omítky vápeno-cementové a cementové. Mají nejvyšší odolnost. Dělí se na jádrové štukované, jádrové šlechtěné minerální omítky. Tyto omítky mají vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům, jsou velmi pevné a odolné vůči mechanickému poškození. Hodí se na domy, garáže, komíny i sklepy.

Jak se strojová omítka nanáší?

Materiály, ze kterého se strojové omítky vyrábějí, mají přesně dané složení. Nemůže se stát, že dojde k výkyvům kvality jako při přípravě omítky ručně. Suchá směs na výrobu malty se dopravuje na stavbu v pytlích či silech. Strojová omítka se zpracovává a nanáší na stěny pomocí stroje. Pomocí stlačeného vzduchu v hadici se malta přenáší ze stavebního stroje do ručního nástroje, který stříká na stěnu. Při omítání vzniká pouze minimální odpad.

Vlastnosti:

  • vysoká kvalita provedení
  • dobré tepelné vlastnosti
  • hygienická nezávadnost
  • neprůzvočnost
  • odolnost proti mechanickému poškození
  • stálost omítky

Zanechat komentář