Studentský pokoj

Studentský pokoj by měl zahrnovat prostor pro zábavu, učení i odpočinek. Neznamená to, že má být prostor nudný a šedivý. Pokud chcete přestavět dětský pokoj na studentský, zeptejte se také na nápad dítěte, jeho představi. Rozhodující slovo máte vy, potomek však již může projevit svůj názor a případné nápady a vychytávky si obhájit.

Studentský pokoj – části nábytku

Nejdůležitější prvek pokoje je pracovní stůl s dostatečně velkou pracovní plochou a mírně sklopenou deskou. Nesmí chybět pohodlná židle, ergonomická, knihovna, skříň nebo komoda na oblečení, kontejner pod stůl na pomůcky a učebnice a kvalitní osvětlení.

Postel – pokud máte větší pokoj, volte postel šířky 100 -120 cm. Student ji může využít zároveň jako pohovku. Postel opatřete kvalitním přehozem. Pokud máte v pokoji dostatek místa, zařiďte jej také malými křesílky a stolkem. Postel by měla být umístěna v rohu.

Pracovní stůl – ideální je rohový pro umístění počítače. Pro budoucí architekti a techniky či inženýry pořiďte velkou pracovní desku. Pracovní plocha stolu by měla být osvětlena nastavitelnou pracovní lampou z výšky 40-50 cm pod úhlem 70°. Stěny – stěny můžete vymalovat podle pohlaví, které studentský pokoj obývá, podle jeho oblíbených barev nebo v neutrálním odstínu. Např. Pro kluka žluté stěny a černá fototapeta. Pro holku růžovo- bílé stěny, apod.

Rozdělení pokoje

Pokud bude studentský pokoj obývat více studentů, můžete jej rozdělit oboustrannými knihovnami, dvěmi komodami otočenými zády k sobě, paravanem, roletou či závěsem. Pokud má pokoj dvě okna, je možno jej rozdělit příčkou.

Nábytek do studentského pokoje si můžete nechat vyrobit na míru nebo si zakoupit hotové sestavy, jako třeba sestava Allarica 1. Další možností jsou jednotlivé kusy nábytku s možností dokoupení dalších – sektorový nábytek. Oblíbené jsou věšáky na kolečkách a další části nábytku, které jsou dynamické a jejich přemístěním změníte také ráz pokoje. Materiál nejčastěji používaný je masiv, vyberete si však i v nábytku z plastu.

Zanechat komentář