Systémy TORBO – moderní produkty pro tryskání a pískování povrchů

Tryskání a pískování povrchů je vyžadováno stále častěji nejen v průmyslovém odvětví a na průmyslových stavbách, ale také v soukromém sektoru, tedy u vlastníků nemovitostí. Tryskání a pískování je jedna činnost, při které lze odstranit nečistoty či nežádoucí prvky z mnoha různých povrchů. Pomocí této technologie mohou být čištěny různé stavební povrchy, kovy, fasády a pomocí pískování se provádí i sanace zdiva. Mezi nejvyvinutější systémy se pak řadí produkt německé výroby – TORBO, který má oproti konkurenci několik výjimečných vlastností.

Snížení prašnosti až o 95%

U pískování povrchů bývá u většiny způsobů realizací vysoká prašnost. Většiny systémů je totiž založena buď na funkci vysokotlakého vodního paprsku s přisáváním písku, nebo tryskání pod vodní clonou, kdy se do abraziva přidává voda až v koncové trysce. Systémy TORBO pracují na zcela jiném principu. Směs vody s abrazivem (pískem) je unášena proti ploše proudem stlačeného vzduchu. Díky této technologii tryskání je snížena prašnost systému až o 95% v porovnání s prvními dvěma metodami.

Naprosto soběstačný přístroj

Pokud budeme opět porovnávat klasické druhy pískování a
tryskání s pomocí TORBO, zjistíme i několik dalších, poměrně zásadních, rozdílů. Dalším z důležitých rozdílů je absolutní nezávislost systémů TORBO na přípojích energie. Přístroje, které je nutné napojovat na vodu nebo elektřinu, se mnohdy nemohou dostat tam, kam bychom potřebovali. TORBO je naprosto nezávislý a tedy i mobilní přístroj. Výhodou je tedy i ekonomičnost provozu.

Poradí si i s graffiti

Opravdu velkou účinnost těchto systémů dokazuje i fakt, že mohou být využity i pro odstranění graffiti ze savých povrchů. Přesvědčit se o tom můžete v tomto článku. Na našem trhu se bohužel většina firem soustředí na tryskání s levnějšími systémy, nikoliv na TORBO. Ale dají se najít i firmy, které s tímto systémem pracují. Konkrétně se jedná například o společnost ARS, která zajistí tryskání Praha, Brno a vlastně po celém území České republiky.

Jeden komentář

  1. Honza 6.1.2016 Reply

Zanechat komentář