Terasu môžete spojiť so záhradnou chatkou, a tak sa vyhnúť prácam pri jej výstavbe

Chceli by ste mať na svojej záhrade terasu, no neradi by ste sa púšťali do akýchkoľvek stavebných prác? Potom existuje jedno riešenie, ktoré prináša aj ďalšiu praktickú funkciu na pozemok v okolí vášho domu. A to kúpiť si na svoju záhradu drevenú chatku spojenú s terasou, čím okrem plochy na letné posedenie získate aj krytý úložný priestor, domček na hranie pre deti alebo plnohodnotnú letnú chatku slúžiacu aj na prenocovanie návštev.

Zahradná chatka

Záhradné chatky sú dostupné ako hotové stavby bez základov, ktoré vám špecializované firmy vyrobia na mieru a na vašom pozemku postavia, často aj v priebehu jediného dňa. Takéto chatky môžu mať naozaj rozmanité funkcie a ich využitie závisí už len od vašich potrieb. Menšie domčeky sú ideálne ako malé dielne či sklady na všetko záhradné náradie, väčšie ako letný dom na hranie pre deti či dokonca ako plnohodnotná chata na záhrade. Niektoré je dokonca možné využiť aj ako garáž či letnú kuchyňu. Jednoducho, ich účelom sa medze nekladú. Len je potrebné ich vyrobiť tak, aby svoju úlohu dokázali plniť plnohodnotne.

Spojenie chatky a plnohodnotnej terasy

Samotná záhradná chatka však môže mať ako jej pevnú súčasť aj priestor, ktorý slúži zároveň ako terasa. Preto ak si takúto chatku umiestnite na záhradu, nemusíte už budovať žiadnu samostatnú terasu. Tá k vám príde spoločne s chatkou a bez vašej akejkoľvek práce. Terasa ako súčasť chatky môže mať zastrešenie alebo nie, závisí od vášho návrhu. Podlahu zvyčajne tvoria drevené terasové dosky, pretože chatky sú zväčša komplet vyrobené z dreva. A práve terasové dosky sa na tento účel prirodzene hodia najlepšie. Na takúto terasu si môžete umiestniť akékoľvek záhradné sedenie a pokojne na nej aj grilovať. Prípadne si vedľa nej postaviť záhradný krb, a tak dať akciám na terase úplne iný rozmer. Dávajte si však pozor na dodržanie bezpečnostných zásad, keďže drevo je predsa len horľavý materiál.

Zanechat komentář