Termofolie na okna

Většina domácností utratí nejvíce za jídlo, není ale také tajemstvím, že další větší část výplaty zhltnou náklady na vytápění a energii. Není divu, protože ne všude jsou okna plastová, jsou okna, která mají jednu vrstvu, a tyto jsou přímo určené k unikání tepla.Nikdo z nás si to ani neuvědomuje, ale nejvíce tepla uteče právě přes okna. Bohužel oken s jednou vrstvou je stále dost. Proto máme typ na to, jak tomu zabránit a to je termofólie na okna. Je pravdou, že ideálním řešením je okna vyměnit, ale ne každý má peníze na tak náročnou výměnu. Proto hledáme jednodušší a účinné řešení pro únik tepla. Pořízením termofólie na okna ušetříte spousty peněz a finančně vás to nezruinuje. V podstatě k tomu nikoho nepotřebujete a zvládnete to sami. Tak si vylepšíte náklady na vytápění.

Nainstalovat termofilie na okna je snadné

Je to velmi jednoduché. Pořídíte si oboustrannou lepicí pásku a fólii. Lepicí pásku připevníte na rám okna zevnitř a na ni přilepíte termofólii na okna. Tak prostor mezi oknem a termofólii vytvoří izolační vrstvu. Poté vezmete fén na vysoušení vlasů a zahřejete folii, dokonale přilne ke sklu a chová se jako by okno mělo dvojité sklo. Fólie tím, že se zahřeje je téměř neviditelná a plní tak svůj úkol a šetři teplo, které by zbytečně unikalo přes nedokonalé sklo.

Tato termofólie na okna nemá význam jen jako tepelná izolace okna, ale zároveň i v zimě má velký význam. Okna kondenzují vlhkost a ta má pak negativní vliv na klima v místnosti. Jedna vrstva této termofólie na oknech zabraňuje tvorbě této vlhkosti.

Údržba termofolie

Samozřejmě, i když máte termofólii, musíte umývat okna. To není žádný problém, okno resp. fólii otřete jemným hadříkem, navlhčeným ve vodě. K umývání nepoužívejte žádné švédské utěrky, ani stěrky na okna.

Termofólie se prodávává v prodejnách železářství a ve většině supermarketů ve dvou velikostech 1,7×1,5 m a 4×1,5 m.

Zanechat komentář