Tryskání pískem je šetrný a velmi účinný způsob čištění fasády

Jak docílit toho, aby vaše bydlení vypadalo tak svěže jako před lety, když ještě zářilo novotou? Zub času se nejvýrazněji projeví na fasádě, která musí čelit mnoha vnějším vlivům. Ulpívají na ní nečistoty všeho druhu, což není dobré z estetického ani funkčního hlediska. Přitom může opět vypadat jako nová – stačí, když si ji necháte odborně vyčistit techniky z AXIOM REAL. Firma nabízí kompletní program čistících služeb a hravě si poradí i s graffiti.

Technici z AXIOM REAL disponují moderními systémy Torbo. Německé stroje fungují na principu tryskání pískem (pískování) a nachází široké uplatnění při čištění různých typů povrchů, sanaci zdiva, odstranění rzi a starých vrstev nátěrů. Jedná se o velmi šetrnou metodu, které si cení i památkáři. V referencích české firmy tak najdete také zakázky čištění historických objektů a památníků.

 Čištění mostu Děčín
Čištění gotického pískovcového mostu z roku 1564 v Děčíně

Pískování spočívá v proudění abraziva (voda a písek v poměru 2:8) pod vysokým tlakem. Systémy Torbo však mají oproti běžným strojům několik podstatných výhod – až o 95 % nižší prašnost a nezávislost na externích médiích, jako jsou voda a elektřina. Výkonné kompresory umožňují napojení na hadice dlouhé cca 200 m. Z těchto důvodů se mobilní pískování využívá také v interiérech a rušných městských částech, kde by byla stavba konstrukce proti víření prachu problematická.

Čištění nátěrů Jesenice u Prahy
Čištění starých nátěrů z kamenného soklu domu v Jesenici u Prahy

Po zásahu techniků z AXIOM REAL bude fasáda vašeho domu jako nová. Vrásky vám nemusí dělat ani graffiti, stopy po lihových fixech a jiné nečistoty. Odborníci využívají nejen pískování, ale také další efektivní způsoby čištění.

Pokud vás metoda pískování zaujala, přečtěte si o ní více na www.tryskani-piskovani-ars.cz. Na webu najdete fotogalerii referencí, které vás přesvědčí o perfektních výsledcích čištění.

Zanechat komentář