Tyto 3 úkoly musíte ještě na zahradě stihnout dokud je léto. Pospěšte si!

Léto nám pomalu končí a tím i veškeré práce na zahrádce. I přes to však ještě něco málo stihnout můžete, pokud si dáte záležet a vrhnete se do práce co nejdříve. Zajímá vás, jaké tři věci byste měli do konce léta na zahrádce stihnout? Jestliže ano, pak je tento článek sepsán přímo pro vás. Jak si následně jednotlivé činnosti rozdělíte už bude záviset pouze na vás.

Levandule vyžadují vaši péči

Máte-li na zahradě levandule, měli byste jim na konci léta věnovat trochu té své pozornosti. Pokud byste tak neučinili, s největší pravděpodobností by nemusely vydržet zimu. Víte, co je potřeba na levandulích udělat? Jestliže ne, zbystřete! Levandule si na konci léta žádají o poslední sestřih. Co to znamená v praxi? Po odkvetu je nutné levandule zkrátit, a to až o jednu polovinu. Vzhledem k tomu, že se už blíží pomalu konec srpna, máte nejvyšší čas tuto činnost provést. Vyrážíte v této době na dovolenou? Nezapomeňte na levandule, které si vyžadují sestříhání. Pokud teď nemůžete, udělejte to přinejhorším začátkem září.

Další věcí, kterou byste mohli před koncem léta stihnout je zasazení nových rostlinek, které nemají problémy i s většími mrazy. Jestliže chcete mít barevnou zahradu i přes podzim, je konec srpna tím ideálním termínem. Musíte počítat s tím, že rostlinky nějakou dobu porostou, než půjdou úplně vidět. Nejoblíbenější rostlinkou je v tomto případě například paniculata.

Poslední tip na závěr

Posledním tipem, který musíte stihnout je celkově zahradu připravit na zimní sezónu. Příprava zahrady v sobě ukrývá také konec letním radovánkám v bazénu. Pokud tedy máte bazén, je nejvyšší čas se mu věnovat. To stejné platí i o celkové zahradě. Máte posbíranou veškerou úrodu? Do ní se pochopitelné započítává nejenom zelenina, ale i ovoce. Teprve až vše máte sklizeno, můžete se pomalu, ale jistě těšit na příchod podzimu a zimy.

Tím nemusíte ovšem končit. Jak jsme uvedli v odstavcích výše, zahrada se dá udržovat i během zimní sezóny, pokud na ní máte ty správné rostlinky.

Zanechat komentář